0

همه‌چیز درباره بیانیه امنیتی اندروید

بیانیه امنیتی اندروید

گوگل آخرین بیانیه امنیتی اندروید را با جزئیات شرح داده و رفع اشکالات گوشی‌های همراه پیکسلی را منتشر کرده است. با جی تیک نیوز همراه باشید.

بسیاری از سوء استفاده‌ها و ضعف‌های امنیتی باعث می‌شود که امنیت اندروید تحت‌تأثیر قرار بگیرد. مشکلات مربوط به سیستم‌عامل، هسته لینوکس و به روزرسانی‌ها ممکن است دستگاه خاصی را تحت تأثیر قرار ندهد، اما این مشکلات باید در پایه‌ریزی اندروید توسط افرادی که سیستم‌عامل را برنامه‌ریزی می‌کنند برطرف شوند. گوگل مواردی را در این مورد که در این ماه بهبود یافته، شرح داده‌ است.

بروز‌رسانی برای دستگاه های پیکسلی که پشتیبانی می‌شوند در دسترس می‌باشد و به روزرسانی‌های OTA برای کاربران در حال پخش است. اگر نمی‌خواهید منتظر بمانید، می‌توانید پرونده به روزرسانی OTA را به صورت دستی بارگیری و نصب کنید.

بیانیه ماهانه امنیتی اندروید

این تغییرات حداقل تا ۳۰ روز برای افرادی که بهترین تلفن‌های اندرویدی را تولید می‌کنند منتشر شده است، اما گوگل نمی‌تواند کاربری را مجبور به دریافت این بروز‌رسانی کند. اگر از تلفن‌های سامسونگ، ال جی یا هر برند دیگری استفاده می‌کنید، باید منتظر ارسال یک پیام بروزرسانی در موئد مقرر بمانید و سعی نکنید هیچ یک از پرونده‌های از قبل ارسال شده را نصب کنید. ممکن است پیام بروزرسانی زودهنگام منتشر شود، زیرا OEM‌ها می‌توانند قبل از موئد مقرر که گوگل باید بروزرسانی را منتشر کند، پک را ارسال کنند تا از تبلیغ سایت‌ها و برنامه‌های غیر رسمی جلوگیری شود.

البته گوگل برای جلوگیری از بروز مشکلی در تلفن شما به دلیل سو استفاده‌های امنیتی، بررسی‌های ایمنی را انجام داده است. برنامه‌ها و SafetyNet هر زمان که برنامه‌ای را به تلفن خود اضافه می‌کنید در دستگاه شما فعال هستند و علاوه برآن، بروزرسانی‌های بی‌وقفه سرویس ‌ Google Playاست که بدون توجه به تأخیر ارائه دهنده برنامه یا شرکت مخابراتی، آنها را بروز نگه می‌دارد. دستگاه های دارای سیستم عامل Android 10 و نسخه های دیگر نیز ممکن است به لطف Mainline Project بروزرسانی های امنیتی Google Play فعال کنند.

قابلیت Paly as you Download در اندروید12 چیست؟
>

نکات برجسته این بیانیه امنیتی در تاریخ مه ۲۰۲۱:

  • طبق معمول کتابخانه های Android Framework ،Media Framework با مشکلات زیادی برخورد کرده‌اند.
  • فروشگاه Google Play از طریق به روزرسانی Project Mainline بروز شد.
  • منبع شروع و پایان کوالکام و مدیاتک هردو بروز شده است تا بتوانند از اتصال آنها به هسته را که در سخت افزار آن وجود دارد، بهره‌برداری کنند.

جزئیات کامل بیانیه امنیتی مه ۲۰۲۱ در وب سایت Android Security موجود است؛ برای جزئیات بیشتر در این بیانیه‌ها می‌توانید این وب سایت را مشاهده کنید و همچنین، گوگل تغییرات خاص دستگاه‌های پیکسلی را نیز بررسی و بیان می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *