0

دستگاه های تصفیه کننده هوای دایسون رونمایی شد!

تصفیه کننده هوای دیسون

 تصفیه کننده هوای دایسون به‌زودی از دو مدل رونمایی خواهد که یکی از این تصفیه کننده های هوا  قادر به تصفیه فرمالدئید موجود در هوا است.
دو مدل به نام‌های Purifier Cool و Purifier Cool Formaldehyde که با توجه نام‌های این دو می‌توان به تفاوت‌های آنها پی برد. اما نکته مهم‌تر پیشرفت فناوری در طراحی و ساخت این دو مدل است.

تصفیه کننده هوای دیسون

این تصفیه کننده های هوا از نظر طراحی بسیار مشابه هستند اما مدل با قابلیت تصفیه فرمالدئید دارای قاب درونی طلایی‌رنگ است. یکی از پیشرفت‌هایی که در طراحی این دستگاه‌ها رخ‌داده است، بهره‌مندی از استاندارد HEPA H13 است که این موضوع نشان‌دهنده قابلیت حفظ و عدم انتشار مواد تصفیه شده از داخل مخزن است.

 

برای دستیابی به این هدف، این شرکت مهرهای فشارقوی را در ۲۴ نقطه حساس طراحی کرد تا از خروج آلاینده‌ها از دستگاه و ورود مجدد به اتاق جلوگیری کند.
دستگاه‌های تصفیه‌کننده جدید نیز ۲۰ درصد آلودگی صوتی کمتری دارند. این امر از طریق انجام آزمایش‌های مکرر در مرکز توسعه این شرکت در مالزی صورت گرفت و سرانجام، با اصلاح مسیر جریان هوای دستگاه تصفیه‌کننده با باز شدن محفظه دیافراگم و تغییر طراحی هندسی آن بهبود یافت. این تغییر باعث کاهش نویز از ۶۴ db به ۶۱ db شد.


تمیزکردن هوا

این گجت های خانگی قادر به حذف ذرات pm2.5 و pm10 همچنین قابلیت حذف ترکیبات آلی فرّار را نیز دارند. به گفته دیسون، دستگاه‌های تصفیه‌کننده جدید می‌توانند ۹۹٫۹۵ درصد ذرات کوچک به‌اندازه ۰٫۱ میکرون را حذف کرده و ذرات آلرژی‌زا، باکتری‌ها، ویروس H1N1 ، گرده و اسپورهای کپک را جذب کنند.

ایرفون لالی‌پادز پروی ادیفایر، شبیه به ایرپادز پروی اپل، معرفی شد
>

فیلتر تصفیه هوای دیسون

ازبین‌بردن فرمالدئید

فرمالدئید می‌تواند از مبلمان و محصولات چوبی حاوی رزین‌های مبتنی بر فرمالدئید یا رنگ، کاغذ دیواری، لاک‌ها و حتی محصولات تمیزکننده خانگی در محیط منتشر شود.
برای انجام این کار، تصفیه کننده هوای دایسون دارای یک سنسور جدید است که می‌تواند فرمالدئید را به طور دقیق تشخیص داده و اندازه‌گیری کند.

 

این یک گام بزرگ در مقایسه با سایر مدل‌های موجود در بازار است که از حسگرهای مبتنی بر ژل استفاده می‌کنند و باگذشت زمان خراب می‌شوند. برای حذف فرمالدئید، این مدل دارای فیلتر اکسیداسیون کاتالیزوری انتخابی است که فرمالدئید را به دام می‌اندازد و از بین می‌برد و آن را به مقدار کمی آب و دی‌اکسیدکربن تجزیه می‌کند. فیلتر با استفاده از اکسیژن در هوا خودبه‌خود بازسازی می‌شود بنابراین هرگز نیاز به تعویض ندارد.

در دسترس بودن و قیمت‌گذاری تصفیه کننده هوای دایسون

هر دو مدل این تصفیه‌کننده از امروز در دسترس هستند. Purifier Cool در دورنگ سفید/نقره‌ای و مشکی/نیکل عرضه می‌شود و قیمت آن ۸۹۹ دلار است.
Purifier Cool Formaldehyde دارای دورنگ سفید/طلایی و نیکل است و قیمت آن ۹۹۹ دلار است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *