0

۶۲ درصد رشد فروش کروم بوک‌ها در بازار جهانی

Samsung-Galaxy-Chromebook-2-tent-mode-

کروم بوک‌ها به‌سرعت، به دستگاه‌های اصلی بازار رایانه تبدیل می‌شوند

رشد فروش کروم بوک‌ها در بازار جهانی هر روز درحال افزایش است.

کروم بوک‌ بهترین عملکرد را در بازار رایانه‌های شخصی در ۲۰۲۱ از نظر داده‌های تحقیقاتی داشته است.

این بخش در ۲۰۲۱ نسبت به ۲۰۲۰ رشد ۲۷۵ درصدی را تجربه کرده است.

در حالی که HP ،‌Lenovo و Acer این بخش را هدایت می‌کنند، سامسونگ در این مدت بیش از ۲،۰۰۰٪ رشد را ثبت کرده است.

در حالی که اثرات اقتصادی به‌ آرامی فروکش می‌کند، Chromebook  همچنان بخش عظیمی از فروش بازار PC را در اختیار دارد. اگرچه تعداد این کالا‌ها از تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی عقب است، اما رشد سال‌به‌سال Chromebo بی‌نظیر است. اخبار روز تکنولوژی را با جی تیک نیوز همراه باشید.

طبق تحقیقات انجام شده از Canalys، تبلت‌ها ۵۱٫۸٪ رشد در ۱۲۰۲ نسبت به ۲۰۲۰ داشته‌اند. حتی لپ‌تاپ‌ها در این مدت ۶۲٪ رشد داشته‌اند. با این حال، Chromebooks  در این مدت به رشد ۲۷۴٫۶٪ دست‌یافته است، و آن را در دسته دستگاه‌های رشدیافته در بازار رایانه در سه‌ماهه گذشته قرار داده است.

رشد فروش کروم بوک‌ها در بازار جهانی

رشد فروش: Chromebook

رشد سه‌ماهه اول Chromebook در همهٔ OEMها (نصب‌شده‌ها) نیز به اشتراک گذاشته شده است . HP با افزایش ۶۳۳ درصدی، ۴٫۳ میلیون دستگاه کروم بوک را در ۲۰۲۱ خرید وفروش کرده است. ۳۰۸%  Lenovo و ۱۷۸% Acer نیز در این مدت افزایش فروش داشته‌اند. بااین‌حال، این سامسونگ بود که مهم‌ترین جهش را با افزایش ۲،۲۳۳ درصد فروش ثبت کرد. در ۲۰۲۰ فقط ۵۱۰۰۰ دستگاه Chromebook ارسال شده است، اما این آمار در ۲۰۲۱ به ۱٫۲ میلیون رسیده است.

خنک کننده Lenovo Legion Phone Duel 2 چگونه کار می کند
>

 

چرا باید Chromebooks بخریم؟

کرم‌بوک‌ها از زمان تأسیس خود مسیری طولانی را طی کرده‌اند. آنها با توانایی‌های اجرای برنامه‌های اندروید و سهولت استفاده عمومی، برای کاربران از رایانه شخصی به محصولات جذاب تبدیل شده‌اند. Canalys رشد Chromebook را با بخش آموزش مرتبط می‌داند، اما خاطرنشان می‌کند کاربران بیشتری به‌جای لپ‌تاپ به آنها رجوع می‌کنند.

کسانی که به شدت به کارهای فشرده یا تخصصی مانند ایجاد یا طراحی ویدئو متکی هستند، ممکن است دستگاه قدرتمندتر و همه‌کاره‌ای بخواهند. در حالی که گیمرها هنوز هم ممکن است لپ‌تاپ‌های مبتنی بر ویندوز را به عنوان یک پادشاه در نظر بگیرند و طرف‌داران بهره‌وری هنوز به MacBooks  روی می‌آورند، اما Chromebookها در حال پرکردن جایگاهی هستند که مایکروسافت و اپل نمی‌توانند باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *