0

قابلیت Paly as you Download در اندروید۱۲ چیست؟

قابلیت Paly as you Download

گوگل در سال ۱۴۰۰، از اندروید ۱۲ رونمایی کرد. سیستم عامل جدید در بستری از  قابلیت‌های متنوع به در اختیار کاربران قرار گرفت.قابلیت Paly as you Download یکی از دسترسی‎های جذاب این سیستم عامل به حساب می‎آید.

اخبارهای منتشر شده نشان می‎دهند؛  سیستم‌عامل اندروید ۱۲ تغییرات ظاهری گسترده‌ای را داراست. هر ساله گوگل سیستم عامل‎های خود را بروزرسانی و با قابلیت‎های جدیدتری در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. تا این لحظه اندروید ۱۱ در دسترس کاربران قرار دارد که بسیاری از کاربران از این نمونه استفاده می‏کنند.با تغییرات خاصی که اندروید ۱۱ در خودداشت؛ انتظار نداریم  اندروید ۱۲ این حجم از تغییرات را داشته باشد. البته که این محصول با تغییرات بسیار بزرگ ظاهری توانست انقلابی را برای گوشی های اندرویدی به همراه بیاورد.

قابلیت Paly as you Download

  • قابلیت Paly as you Download در اندروید ۱۲

قابلیت Paly as you Download یکی از ویژگی های خاص برای گیمرها و علاقه مند به بازی است. این قابلیت این امکان را فراهم می‏کند قبل از دانلود کل فایل بازی، بتوانید انرا برروی گوشی اجرا کنید.

یکی از قابلیت های بسیار اذیت کننده برای گیمرهای گوشی موبایل، انتظار طولانی برای دانلود فایل‏های سنگین بازی اندرویدی است.  بعضی از بازی‎های اندرویدی زمان زیادی را برای دانلود از کاربر خواهند گرفت. اندروید ۱۲(قابلیت Paly as you Download) برای رفع این مشکل قابلیت بازی حین دانلود را به همراه داشت.

در این قابلیت بعد از شروع به دانلود بسته به سرعت اینترنت، انجام بازی برای کاربر در دسترس خواهد بود.

تکنولوژی اندروید ۱۲ به همراه قابلیت‌های متنوع دیگری برای بهبود تجربه بازی در دسترس کاربران اندرویدی در دسترس قرار می‏گیرد.  قابلیت های دیگری چون فشرده‌سازی هوشمندتر تکسچرها، چارچوب ضد تقلب جدیدی به نام Play Integrity و بهبود مراحل پیش‌خرید بازی‌های آینده در اندروید ۱۲ در دسترس قرار می‏گیرد.

خنک کننده Lenovo Legion Phone Duel 2 چگونه کار می کند
>

اندروید ۱۲ برای خصوصی سازی بیشتر به داشبوردی مجهز است. این دسترسی ها برای برخی از نمونه های گوشی موبایل قابل پشتیبانی خواهند بود. قابلیت‎هایی چون فعال کردن ضبط ویدئو از صفحه‌نمایش، تنظیم روشنایی یا انتخاب چندین حالت بهینه‌سازی برای افزایش شارژ‌ باتری یا بهبود عملکرد بازی همگی برای کاربران این سیستم عامل مهیا می‎گردد.

قابلیت Paly as you Download

نکته ای در رابطه با قابلیت Paly as you Download

قابلیت Play as you Download هم به مانند ویژگی  Play Instant از فرمت باندل اپلیکیشن اندروید پیشتیبانی می‎شود. فرمت AAB جایگزین بروزی برای فرمت قدیمی APK خواهند بود. شرکت گوگل در رابطه با این قابلیت اشاره دارد که  این سیستم فایل نوعی سیستم فایل مجازی لینوکسی است که این امکان را دارد که قبل از دانلود کامل فایل دودویی بتوانید بازی را در آن به اجرا درآورید.

شرکت گوگل ویژگی جدید را برای تمامی بازی های فرمت AAB در دسترس می‎گذارد. نیازی نخواهد بود که کاربران برای دسترسی جدید فعالیت دستی را در گوشی‏های موبایل خود انجام دهند.

گوگل اردیبهشت امسال در خلال رویداد I/O جدیدترین سیستم‌عامل خود به نام اندروید ۱۲ را برای گوشی‌ هوشمند و تبلت‌ رونمایی به بازار دستگاه‎های اندرویدی معرفی کرد. نسخه‌ی نهایی اندروید ۱۲ در اواخر سال ۲۰۲۱ در دسترس و پشتیبانی آن در گوشی‎های هوشمند در دسترس قرار می‎گیرد..  اما دو نسخه‌ی آزمایشی عمومی این سیستم‌عامل در حال حاضر  وجود دارد که شاید امنیت لازم را به همراه نداشته باشد.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *