0

درباره شایعات آیفون ۱۳ پرو مکس

آیفون 13 پرو مکس

شخصی شایعاتی در رابطه با محصولات اپل آیفون ۱۳ پرو مکس منتشر کرده است که این شخص ناشناس سابقه خوبی در  انتشار اطلاعات محصولات اپل که هنوز رونمایی نشده‌اند دارد.  اخبار موبایل را با جی تک نیوز دنبال کنید.
مثلا: پنج ماه مانده به رونمایی آیپد پرو ۲۰۲۱، ادعا کرد این محصول به پردازنده M1 مجهز خواهد شد و بعدها منتشر کرد که مک‌بوک ایر ۲۰۲۲ نخستین محصولی است که در آن نسل بعدی تراشه‌های اپل با نام احتمالی M2 قرار می‌گیرند.
اما به تازگی اخباری منتشر شده است که اپل این غول گوشی های هوشمند برای اولین بار از اسکنر لایدار در خانواده آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد.
تصاویری از قالب‌های ساخت کیس و لوازم جانبی گوشی‌های آیفون ۱۳ منتشر شده است که در تصاویر هیچ‌یک از نسخه‌های استاندارد از اسکنر لایدار بهره نمی‌برند.
طبق شایعات منتشر شده در رابطه با این حسگر ها احتمالا فقط مدل‌های پرو به این حسگر مجهز خواهند شد.
آیفون 13 پرو مکس

اسکنر لایدار چگونه عمل می‌کند؟

اسکنر لایدار فاصله نوری و عمق اشیاء را در یک مکان اندازه‌گیری می‌کند تا محدوده‌ای به فاصله پنج‌ متر دورتر را ترسیم کند. این قابلیت تجربه واقعیت افزوده دقیق‌تری فراهم می‌کند و تمرکز خودکار را در مکان‌های کم‌نور بیشتر می کند.
اپل در تلاش است تا گوشی موبایل آیفون ۱۳ پرو مکس را به لنزی با گشودگی دیافراگم f/1.5 و زاویه دید عریض مجهز کند تا بتواند کیفیت تصاویر در محیط‌های کم‌نور را افزایش دهد.
اما سایر مدل‌ها مانند آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو از لنز واید با گشودگی f/1.6 و مشابه با لنز به‌کاررفته در خانواده آیفون ۱۲ تولید خواهند شد.
مانند آیفون‌های فعلی، دوربین عکاسی با زاویه دید عریض لنز هفت‌تکه برای بهینه‌سازی قابلیت جمع‌آوری نور و کاهش انحرافات رنگی دارد و اپل در تلاش است تا  در سال‌های آینده، دوربین‌های پشت تمام مدل‌های آیفون را به لنزهای هفت‌تکه مجهز کند.
آیفون ۱۳ پرو از لنز تله‌فوتو ارتقایافته‌ای بهره‌مند است که به‌طور انحصاری در آیفون ۱۲ پرو مکس معرفی شد و سری ‌آیفون ۱۳ به استفاده از لنزهای هفت‌ تکه در دوربین اصلی خواهند بود.
در ماژول دوربین مدل‌های پرو از حسگر تصویر بزرگ‌تر و بازطراحی‌شده CMOSا (CIS) با وضوح بهبودیافته استفاده شده است یعنی دوربین‌هایی با زرولوشن بالاتر؛ درحالی‌که مدل‌های معمولی ( آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی، CISهای استفاده‌شده در آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس را به ارث می‌برند. )
سونی که معروف به پادشاه ژاپنی صنعت حسگر می‌باشد ، اصلی‌ترین تأمین‌کننده CIS در تمامی مدل‌های آیفون ۱۳ خواهد بود تا اینکه گوشی‌های هوشمند اپل به تعداد دوربین‌های بیشتر با حسگرهای رزولوشن بالاتری تجهیز شوند.

آیفون 13 بعد از روزها انتظار رونمایی شد.
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *