0

امتیاز گوشی OnePlus 9 Pro

گوشی OnePlus 9 Pro

شرکت وان پلاس یکی از برندهای تولید کننده محصولات مختلف دیجیتال به حساب می آید. این شرکت در سال ۲۰۲۱ محصول جدید خود را با نام گوشی OnePlus 9 Pro را به بازار عرضه کرد. این گوشی موبایل نیز دقیقاً مانند مدل قبلی ، دارای استاندارد IP68 مقاومت در برابر آب می‎باشد. هرچند این شرکت دقیقاً در مورد این ویژگی در وب سایت رسمی خود صحبتی نکرده است.  با اخبار روز تکنولوژی همراه ما باشید.

پیت لاو ، بنیانگذار OnePlus ، در این هفته توضیحی درباره Weibo داد و گفت: “این یکی از معدود مزایای محصول است که ما به خوبی از پس آن برآمده‎ایم؛ اما نمی‎خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.”

دلیل این سکوت خبری را این شرکت در این مورد می داند. گواهینامه IP تحت شرایط خاصی انجام می شود که متفاوت از شرایط تجربه شده توسط کاربران در نمونه های قبلی می باشد.

وی خاطرنشان كرد: “با توجه به اینكه شرایط استفاده واقعی و شرایط كاربران بسیار متفاوت است ، مقاومت در برابر” آزمایش “مطابق با استانداردهای آزمایشگاهی نامناسب خواهد بود.

نمانیده این شرکت همچنین در پاسخ به کاربری که، گفت چندین بار تلفن خود را بدون مشکل در آب غوطه ور کرده است. اشاره داشت که انجام اینکار را به کاربر گفت این توصیه نمی‏کند. آنها باید به خوبی از تلفن خود مراقبت کنند.

 

زمان آزمایش به روز شده IP چیست؟

مدیر OnePlus وقتی خاطر نشان می‎‌کند که شرایط آزمایشگاه با شرایط واقعی متفاوت است ، اشتباه نمی‌کند. در واقع ، صفحه پشتیبانی از مقاومت در برابر آب سونی در سال ۲۰۱۵ وضوح بیشتری در مورد نحوه انجام آزمایش IP ارائه داد. این صفحه خاطر نشان کرد که تلفن “به آرامی” در ظرف آزمایش قرار گرفته و “به آرامی” خارج شده است. مشخص نیست که آیا این مورد هنوز برای تست های IP فعلی وجود دارد یا خیر ، اما ناگفته نماند که در وهله اول بسیاری از مردم با دستگاه های خود در شرایط آرام کار نمی‎کند.

گوشی شیائومی می۱۰ اس با قیمت ۵۰۶ دلار عرضه شد
>

گوشی OnePlus 9 Pro

با این حال ، نتایج نشان می‎دهد که آزمایش مقاومت در برابر آب برای انعکاس شرایط و کاربرد در دنیای واقعی باید دقیق تر باشد. از این گذشته ، یک مصرف کننده باهوش و فن آور ممکن است به سادگی درجه بندی IP را به صورت سیاه و سفید مشاهده کند.

 

وان پلاس تنها سازنده ای نیست که از بازاریابی در برابر مقاومت در برابر آب تلفن های خود طفره می رود. سونی بر مقاومت در برابر آب در اوایل سال ۲۰۱۰ تأکید داشت، با تصاویر بازاریابی نشان می دهد تلفن ها در زیر آب استفاده می‎‌شوند. این شرکت بعداً از این بازاریابی محصولات فاصله می‎گیرد؛ و این تصاویر را برای “حمایت بهتر از استفاده معقول” از تلفن های Xperia حذف می کند.

با این وجود ، با توجه به اینکه این شرکت قبلاً از ارائه رتبه بندی IP در تلفن های خود امتناع می ورزید ، پذیرش Lau بسیار جالب است. این شرکت حتی در سال ۲۰۱۹ وان پلاس ۷ را در یک سطل آب غوطه ور کرد ، علی رغم اینکه تلفن از درجه بندی IP برخوردار نیست. دلیل شرکت برای جلوگیری از رتبه بندی IP در آن زمان این بود که، این رتبه بندی هزینه‌‎ای زیادی به همراه دارد.. بنابراین به نظر می رسد که OnePlus در نظر دارد که مثبت بودن امتیاز IP بیش از هرگونه افزایش هزینه است ، حتی اگر آزمایش IP منعکس کننده استفاده در دنیای واقعی نباشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *