0

زمان انتشار نسخه رسمی اندروید ۱۲

اندروید 12

کمپانی گوگل هر سال به‌روز رسانی‌های مختلفی را برای پلتفرم اختصاصی خود یعنی اندروید، منتشر می‌کند. امسال و در ادامه این به‌روز رسانی‌ها، نوبت به اندروید نسخه ۱۲ رسیده است. با جی تک نیوز همراه باشید تا از زمان انتشار این نسخه مطلع شوید.اندروید ۱۲ همچنان از تاریخ انتشار مشخصی برخوردار نیست. به نقل از androidauthority، گوگل برنامه ریزی لازم را در این زمینه انجام داده است. طبق برنامه ریزی گوگل، انتظار می‌رود تا اندروید ۱۲ در ماه آگوست امسال منتشر شده و در دسترس همگان قرار بگیرد. البته لازم به ذکر است که پیش از انتشار نسخه رسمی، شاهد ۳ پیش‌نمایش و ۴ نسخه بتا از اندروید ۱۲ خواهیم بود.

اندروید 12

زمان زیادی از معرفی اندروید ۱۲ نمی‌گذرد و تا انتشار نسخه رسمی نیز زمان زیادی باقی مانده است. در مدت زمانی که از معرفی این نسخه میگذرد می‌گذرد، ما شاهد دو نسخه پیش‌نمایش برای توسعه‌دهندگان و یک به‌روز رسانی کوچک بوده‌ایم. انتظار می‌رود تا حداقل یک پیش‌نمایش دیگر از اندروید ۱۲ به زودی منتشر شود و پس از آن باید منتظر انتشار نسخه‌های بتا باشیم. پس از انتشار نسخه‌های بتا، حدس زدن زمان دقیق انتشار نسخه رسمی کار سختی نخواهد بود.
اگر به یاد داشته باشید، سال گذشته، گوگل اولین نسخه بتا از اندروید ۱۱ را در ماه ژوئن منتشر کرد پس از آن، نسخه رسمی در اوایل ماه سپتامبر منتشر شد. بنابرین ممکن است که امسال هم شاهد همین رویه از سوی گوگل برای انتشار اندروید ۱۲ باشیم.

جدول زمانی گوگل برای انتشار اندروید ۱۲

طبق برنامه ریزی گوگل، به‌روز رسانی‌های ماهانه‌ای تا زمان انتشار نسخه رسمی، برای این نسخه از اندروید عرضه می‌شود. طبق اطلاعات رسمی، از این زمان تا ماه آپریل سال ۲۰۲۱، پیش‌نمایش‌هایی برای توسعه‌دهندگان در هر ماه منتشر می‌شود. نسخه‌های بتا نیز از ماه می منتشر خواهند شد. نسخه‌های بتا می‌توانند برای استفاده کاربران مناسب باشند، اما آن چیزی نیستند که از اندروید ۱۲ انتظار داریم، پس بهتر است که کاربران تا زمان انتشار نسخه رسمی صبر کنند.

بروزرسانی جدید واتساپ2021
>

اندروید 12

پس از انتشار چهارمین نسخه بتا از اندروید ۱۲، تاریخ انتشار نسخه رسمی مشخص خواهد شد. اگر فرایند توسعه  به خوبی پیش برود، می‌توانیم شاهد انتشار آن در اواسط و یا اواخر ماه آگوست باشیم. حتی ممکن است این تاریخ به اوایل ماه سپتامبر نیز موکول شود. باید در نظر داشت که شیوع جهانی ویروس کرونا بر تمامی کمپانی‌ها و کارخانجات از جمله گوگل تاثیر منفی گذاشته است، لذا دور از انتظار نیست که زمان انتشار به تاخیر افتاده و موجب این شود تا کاربران زمان بیش‌تری را منتظر بمانند.
تا امروز، این نسخه‌ها از اندروید ۱۲ منتشر شده است:
۱: پیش‌نمایش اول  برای توسعه دهندگان در تاریخ ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱
۲: پیش‌نمایش نسخه ۱.۱  برای توسعه دهندگان در تاریخ ۳ مارچ سال ۲۰۲۱
۳: پیش‌نمایش دوم  برای توسعه دهندگان در تاریخ ۱۷ مارچ سال ۲۰۲۱

اندروید 12

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *