0

بروزرسانی اپل برای آیفون و آیپدهای قدیمی

بروزرسانی اپل

بروزرسانی اپل برای دستگاه‌های قدیمی خود که سه آسیب‌پذیری را اطلاح می‌کند.

شرکت اپل برای دستگاه‌های قدیمی خود یک بروزرسانی امنیتی ۱۲٫۵٫۴ ios که سه آسیب‌پذیری را اطلاح می‌کند را منتشر کرد.

چند وقت پیش شرکت اپل جدیدترین نسخه ios را با تغییرات و بهبودهای زیادی در رویداد WWDC رونمایی کرد. به احتمال زیاد این بروزرسانی اپل در شهریورماه سال جاری برای آیفون ۶ اس و جدیدتر در دسترس خواهد بود که یک پشتیبانی عالی محسوب میشود.

بروزرسانی اپل چه تاثیری روی امنیت دارد؟

بروزرسانی ios 12.5.4 با تمرکز بر مباحث امنیتی برای گوشی‌های آیفون و آیپد قدیمی‌تر منتشر  کرده است که این موضوع نشان می‌دهد که غول دنیای فناوری از گوشی‌های قدیمی‌تر غافل نشده است.

ممکن است دستگاه‌های قدیمی نتوانند ویژگی‌های جدید مرتبط با نسخه‌های اخیر را دریافت کنند، اما یک ویژگی عالی که وجود دارد این است که بروزرسانی جدید کاربران را در برار آسیب‌پذیری‌های احتمالی ایمن نگه می‌دارد.

در وب‌سایت امنیتی شرکت اپل گفته شده است که این بروزرسانی یک آسیب‌پذیری مربوط به مجوزها و دو آسیب‌پذیری وب‌کیت را ازبین می‌برد و در ادامه شرکت اپل می‌گوید احتمال زیاد از آسیب‌پذیری وب‌کیت سوء استفاده‌هایی شده است.

بروزرسانی اپل

اولین وصله امنیتی یا Patch به آسیب‌پذیری یکی از مجوزها مربوط می‌شود که احتمال دارد به اجرای کدهای مخرب منجر شود.

شرکت اپل ادعا می‌کند که از این آسیب پذیری کاملا آگاه بوده و مشکل خرابی حافظه در رسیور ASN.1 را با حذف کد آسیب‌پذیر بر طرف کرده است.

هنگامی خرابی حافظه در برنامه رایانه‌ای اتفاق می‌افتد که محتوای بخشی از حافظه به علت رفتارهای برنامه‌نویسی ، بیشتر از خواسته برنامه‌نویس اصلی یا سازه‌های برنامه تغییر یابد و این مورد به اصطلاح نقض ایمنی حافظه است.

رونمایی از موتورولا دیفای سری 2021
>

خطای برنامه‌نویسی محتمل‌ترین دلیل تخریب حافظه است. به عبارت دیگر محتویات بخشی از حافظه به دلیل خطاهای برنامه‌نویسی به مهاجمان کمک می‌کند کد دلخواهشان را اجرا کنند.

دو آسیب‌پذیر دیگر به پردازش محتوای وب مرتبط هستند. شرکت اپل گفته است که احتمال دارد به طور فعال از این موضوع سوء استفاده شده باشد، اما در حال حاضر هر دو آن‌ها برطرف شده‌اند.

این بروزرسانی برای خانواده آیفون ۶، آیفون ۵ اس، نسل نخست آیپدایر، آیپد ۲، آیپد مینی، آیپد ۳، آیپد تاچ نسل ششم عرضه می‌شود که برای بروزرسانی می‌توانید به تنظیمات دستگاه مراجعه و در بخش General ، سربرگ Software Update بروزرسانی را کاملا رایگان دریافت کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *