0

سنسور سقوط اپل‌ واچ جان یک مرد را نجات داد!

سنسور سقوط اپل‌ واچ

سنسور سقوط اپل‌ واچ با تشخیص سقوط، جان مردی جوان را که دچار شکستگی جمجمه شده بود نجات داد. امروزه اپل‌ واچ باقابلیت‌های سنجش و اندازه‌گیری ضربان قلب، ضبط و تهیه نوار قلب و سنسور تشخیص سقوط جان افراد زیادی را تا به امروز نجات داده است.

جدیدترین ویژگی ساعت اپل، تشخیص سقوط است که طبق اخبار WABC-TV نیویورک، جوان نیویورکی را نجات داد. براندون اشنایدر ۲۵ ساله، متخصص فروش شرکت Peloton ، فردی دارای آمادگی جسمانی بالا است، زیرا هفته‌ای ۶ بار می‌دود و در ۴ ماراتن ورزشی شرکت کرده است. اشنایدر ۲۵ ساله از اپل‌واچ برای اندازه‌گیری فعالیت‌های بدنی خود استفاده می‌کند.

قابلیت های اپل واچ

اشنایدر می‌گوید: “مطمئناً می‌گویم که ساعتم جان من را نجات داد.” چند روزی بود که دل‌درد شدیدی داشتم و برای همین تصمیم گرفتم که به بیمارستان بروم. دردی که تا به‌ حال تجربه نکرده بودم و از متفاوت از دردهای بود که درگذشته تجربه کرده بودم.

 در ۱۲ ژوئیه، اشنایدر و پدرش به اورژانس بیمارستان مراجعه کردند. او به دستشویی اورژانس رفت و حس کرد حالش خوب نیست. اشنایدر می‌گوید: ” دست‌هایم را شستم و با خودم فکر می‌کردم که آیا اتفاقی می‌افتد؟ یادم نمی‌آید که وقتی بیهوش شدم سرم به کجا خورد.”

چند ثانیه پس از برخورد سر این ورزشکار، اپل‌واچ او توانست به پدرش هشدار دهد که اتفاقی افتاده است. پدر اشنایدر پس از دریافت هشدار از اپل‌واچ پسرش، کارکنان بیمارستان را مطلع کرد و او را نجات دادند.

سی‌تی‌اسکن نشان داد که برخورد سر اشنایدر باعث لخته شدن خون و شکستگی جمجمه شده است. به همین دلیل او مجبور شد تحت عمل جراحی قرار بگیرد. دکتر داریان ساتون، پزشک طب اورژانس و کارشناس پزشکی ABC News در مورد این مورد گفت: “او خیلی خوش‌شانس بود. زمان در آسیب‌های مغزی بسیار مهم چون باگذشت زمان آسیب‌های مغزی بیشتر و گاهاً جبران‌ناپذیر می‌شوند و حتی یک دقیقه هم در حفظ سلامت بیمار مهم است.

اشنایدر می‌گوید که به‌زودی به طور کامل بهبود می‌یابد. باتوجه‌به پیش‌آگهی، او عوامل نجات خود از این حادثه را عملکرد سریع پرسنل بیمارستان، سبک زندگی سالم و البته اپل‌واچ خودمی داند. او می‌گوید: “کسانی که ساعت اپل دارند، می‌توانند شماره تماس‌های اضطراری مخصوص به خود را تنظیم کنند، من نمی‌دانم که چه چیزی در من باعث شد تا شماره‌تلفن‌های اضطراری را به اپل‌واچ خودم اضافه کنم، اما می‌خواهم مردم را به انجام این کار ترغیب کنید. “

تنظیم سنسور سقوط اپل‌ واچ

قابلیت تشخیص سقوط به طور خودکار در Apple Watch برای افراد بالای ۵۵ سال فعال می‌شود.

اگر سن خود را ۵۵ سال یا بیشتر در هنگام راه‌اندازی دستگاه وارد کرده‌اید، سنسور تشخیص سقوط به طور خودکار برای شما فعال می‌شود و اگر  ۱۸ سال یا بیشتر دارید، می‌توانید با رفتن به برنامه Watch این قابلیت را به صورت دستی روشن کنید. با استفاده از برگه Watch My در قسمت پایین سمت چپ برنامه، روی Emergency SOS ضربه بزنید و سنسور تشخیص سقوط را فعال کنید. در صورت تشخیص سقوط شدید، ساعت روی مچ دست شما به لرزش درمی‌آید و هشدار را نشان می‌دهد.

صفحه درخواست کمک اپل واچ

از قسمت قرمزرنگ، می‌توانید با اورژانس تماس بگیرید یا با ضربه‌زدن روی دکمه I’m OK، یا دکمه بستن در سمت چپ بالای صفحه یا فشار دادن تاچ دیجیتال، هشدار را رد کنید. اگر ساعت بعد از سقوط حدود یک دقیقه حرکتی را حس نکند، بلافاصله با اورژانس تماس می‌گیرد. پیشرفت فناوری باعث نجات یافتن بسیاری از افراد از مرگ حتمی را در پی دارد.

شاید استفاده از فناوری برای حفظ جان و تامین سلامتی درگذشته ای نه چندان دور زیاد در ذهن ما متصور نبود.

اگر به اخبار فناوری وگجت های سلامتی علاقه دارید به جی تیک نیوز سر بزنید.

مشخصات جدید سامسونگ گلکسی تب اس ۷(Galaxy Tab S7 Plus Lite) فاش شد
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *