0

اپل روی کارخانه‌ی طراحی تراشه در آلمان سرمایه‌گذاری می‌کند

اپل

اپل – Apple  توانسته در زمینه‌ی تولید و گسترش چیپست ها و مودم‌های ۵G خود پیشرفت و توسعه چشم‌گیری داشته باشد. حال برای پیشرفت بیشتر قرار است روی کارخانه‌ی جدیدی سرمایه‌گذاری کند. در این مقاله با جی تک نیوز همراه باشید.

در یک خبر رسمی کوپرتینو اعلام کرد که بودجه‌ی تحقیق و توسعه‌ی تأسیسات کارخانه‌ای جدید در مونیخ آلمان به مبلغ ۱ میلیارد یورو طی سال آینده تأمین می‌شود. این کارخانه در آلمان به‌ عنوان مرکز نیمه متمرکز تولید و طراحی تراشه‌ی اپل در اروپا و همچنین به عنوان بزرگ‌ترین سایت توسعه‌ی بی‌سیم تلفن همراه و نرم‌افزار در قاره‌ی اروپا خواهد بود.

مرکز اروپایی طراحی تراشه اپل در مرکز شهر مونیخ مستقر خواهد شد.

اقدامات اپل برای سرمایه‌گذاری جدید

برای این منظور اپل در حال ساخت زمینی به وسعت ۳۰۰۰۰ مترمربع است طبق برنامه‌ی این کمپانی، گروه‌های مهندسی این شرکت تا سال ۲۰۲۲ در این ساختمان  مستقر خواهند شد. چند سال است که شایعه‌هایی در این زمینه می‌شنویم و در سال ۲۰۱۹ ‌هنگام تصاحب کسب‌و‌کار مودم موبایل اینتل توسط اپل، این شایعه‌ها به بیشترین حد رسیدند.

همچنین مونیخ به عنوان بزرگ‌ترین مرکز توسعه این کمپانی در اروپا به حساب می‌آید و به گفته‌ی کوپرتینو بیش از ۱۵۰۰ مهندس در زمینه‌های مختلف از فن‌آوری‌های بی‌سیم گرفته تا پردازنده‌های برنامه و مدیریت انرژی استخدام می‌کند.

کوالکام دلیل افزایش دیوانه وار گوشی های هوشمند
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *