0

تلگرام با ویژگی جدید به رقابت با کلاب هاوس می‌رود

تلگرام با ویژگی جدید

به علت محبوبیت برنامه ی کلاب هاوس اکنون تلگرام با ویژگی جدید به رقابت با کلاب هاوس می‌رود برای بررسی این ویژگی با جی تک نیوز همراه باشید.

طی دوره اخیر در بین شبکه‌های اجتماعی،برنامه‌ی کلاب هاوس برای گفتگوی صوتی به محبوبیت زیادی رسیده است و به همین دلیل برخی از رسانه‌های اجتماعی شروع به ارائه قابلیت‌ها یا خدمات جدیدی مشابه برنامه‌ی کلاب هاوس به کاربران خود کرده‌اند. مانند تلگرام که ویژگی مکالمات صوتی را به برنامه‌ی خود اضافه کرد.

تلگرام با ویژگی جدید

قابلیت مکالمات صوتی برای اولین بار در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ به گروه‌های تلگرامی اضافه شد و بعد قابلیت چت صوتی زنده را در گروه‌ها اضافه کرد، این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد به گروه‌های شرکت‌کننده در اتاق گفتگوی صوتی بپیوندند و یا به‌دلخواه خود آنجا را ترک کنند.گپ‌های صوتی فضای مجازی برای کاربران را به مکان‌هایی تبدیل کرده است که به‌راحتی می‌توانند درباره هر موضوعی با دیگران گفتگو کنند.

تلگرام با ویژگی جدید در چت‌های صوتی

پس از گسترش برنامه کلاب هاوس در ماه‌های گذشته، تلگرام از ۱۹ مارس ویژگی چت‌های صوتی در کانال‌ها را نیز راه‌اندازی کرد، این ویژگی بدون محدودیت تعداد شرکت‌کنندگان است.همین‌الان؛ ادمین های کانال‌ها و گروه‌های عمومی می‌توانند مکالمات صوتی را برای میلیون‌ها شنونده پخش کنند و افراد جدید می‌توانند بدون توجه به تعداد شنوندگان موجود، به مکالمات بپیوندند.

این به‌روزرسانی همچنین امکان ضبط مکالمات صوتی، ویژگی بهبودیافته لیست شرکت‌کنندگان، دعوت از شنوندگان به پیوستن گروه صوتی، آدرس مکالمات صوتی و توانایی افراد مشهور برای پیوستن به چت‌های صوتی در کانال‌های خود را اضافه کرد.

چگونه نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهیم
>

نحوه ایجاد چت صوتی در گروه‌ها یا کانال‌های تلگرامی

  • وارد برنامه‌ی تلگرام خود شوید.
  • گروه یا کانالی را که می‌خواهید در آن چت صوتی را شروع کنید باز کنید توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید خودتان شروع‌کننده‌ی گروه یا چت صوتی باشید باید ادمین کانال باشید.
  • روی تصویر گروه یا کانال که در گوشه بالا سمت چپ ظاهر می‌شود کلیک کنید، سپس بر روی نماد (⋮) در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید تا به گزینه‌های گروه دسترسی پیدا کنید.
  • بر روی گزینه (شروع چت صوتی) کلیک کنید تا چت شروع شود.
  • بر روی گزینه (ادامه) کلیک کنید، سپس می‌توانید یک عنوان به چت اضافه کنید و دعوت‌نامه‌هایی را برای اعضا ارسال می‌کنید که می‌توانند با شما صحبت کنند.

مقالات مرتبط: بروزرسانی جدید تلگرام

به‌روزرسانی تلگرام با ویژگی جدید گزینه‌های تازه‌ای را به شما معرفی می‌کند که به ادمین های گروه یا کانال‌ها امکان کنترل بهتر مکالمه را می‌دهد، در حالی که کاربران را در حالت بی‌صدا نگه می‌دارید تا نوبت به صحبت برسد.

همچنین تلگرام با ویژگی جدید یکی از قابلیت‌های کلاب هاوس را کپی کرده است، یعنی توانایی بالا بردن دست برای نشان دادن اینکه کاربر تقاضای صحبت کردن دارد. شخصی که دست خود را بلند می‌کند و توسط ادمین انتخاب می‌شود، می‌تواند از تجربیات و علایق خود پیرامون بحث مشخص‌شده صحبت کنند. این بالا بردن دست به ادمین یا سرپرست گروه کمک می‌کند تا بتواند فرد مناسب برای گفت‌وگو را انتخاب کند.

چگونه می‌توانید به یک چت در تلگرام بپیوندید؟

هنگام پیوستن به یک گفتگوی صوتی در یک کانال، کاربران می‌توانند به‌حساب های شخصی خود یا به یکی از کانال‌های خود بپیوندند، زیرا افراد مشهور و چهره‌های عمومی می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند تا از جلب توجه به حساب‌های شخصی خود جلوگیری کنند.

۱۵ ترفند برای استفاده حرفه‌ای از نرم‌افزار زوم
>

در برنامه تلگرام با ویژگی جدید ارسال لینک چت صوتی  نیز آسان شده است، زیرا دارندگان کانال‌های عمومی یا خصوصی می‌توانند به جای دعوت به کانالی که در آن مکالمه دارید، لینک‌های منحصر به فردی ایجاد کنند که چت صوتی را مستقیماً باز کنند.

آیا می‌توان مکالمات صوتی را در تلگرام ضبط کرد؟

در به‌روزرسانی‌های جدید تلگرام ویژگی چت صوتی زنده تلگرام شامل امکان ضبط مکالمات صوتی است، جایی که مدیر یا ادمین می‌تواند چت‌های گروهی را ضبط کرد و بعداً در گروه‌ها یا کانال‌های تلگرام برای کسانی که گفتگو را از دست داده‌اند، ارسال کند.

برای محافظت از حریم خصوصی، در کنار هر شرکت‌کننده‌ای که مکالمه را ضبط می‌کند، چراغ قرمز نشان داده می‌شود و به شما کمک می‌کند که متوجه این موضوع بشوید.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *