0

ارزش سهام تسلا پس از سفارش هرتز به بیش از ۱ تریلیون دلار رسید

سهام تسلا و خودرو های برقی

سهام تسلا با خرید چشمگیر شرکت هرتز افزایش یافت. شرکت خودروهای اجاره‌ای هرتز به‌عنوان بخشی از یک طرح بلندپروازانه برای برقی کردن ناوگان خود، ۱۰۰۰۰۰ دستگاه تسلا سفارش داده است. این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که اولین قسمت از سدان‌های مدل ۳ تسلا از اوایل نوامبر برای اجاره از هرتز در بازارهای اصلی ایالات‌متحده و اروپا در دسترس خواهد بود. این اعلامیه تنها چند ماه پس از فرار هرتز از ورشکستگی منتشر شد. اگر شما هم اهل تازه‏‌ها هستید؛ در سایت جی تک نیوز، می‌توانید از بروزترین اخبار خودرو باخبر باشید.

افزایش ارزش سهام تسلا

افزایش ارزش سهام تسلا با خرید شرکت خودروهای اجاره‌ای هرتز

پس از اعلام خرید، قیمت سهام تسلا در اوایل روز به ۹۹۸٫۷۴ دلار رسید و ارزش بازار آن را به بیش از ۱ تریلیون دلار افزایش داد. زمانی که بازار بورس برای آن روز بسته شد، قیمت سهام تسلا دوباره افزایش یافت و به ۱۰۲۴٫۸۶ دلار به ازای هر سهم رسید و ارزش بازار آن ۱٫۰۱ تریلیون دلار شد. این شرکت هم اکنون در کنار شرکت‌هایی با ارزش بازار تریلیون دلاری مانند اپل، آمازون و مایکروسافت قرارگرفته است.

این خبر خرید اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد. در این گزارش آمده است که: این معامله بزرگ‌ترین سفارش تاکنون برای خودروهای الکتریکی است و ارزش ۴٫۲ میلیارد دلار درآمد برای تسلا دارد. سهام این خودروساز با انتشار اخبار در معاملات قبل از بازار ۴٫۳ درصد افزایش یافت. همچنین مدل ۳ تسلا اولین خودروی برقی است که در سپتامبر امسال در صدر جدول فروش ماهانه در اروپا قرارگرفته است. اوایل این ماه، علیرغم کمبود تراشه که بازار خودرو را تحت تأثیر قرار داده، این شرکت رکورد فروش خود را در سه‌ماهه سوم خود گزارش کرد.

رونمایی از برابوس 900 و بنز G از خانواده مرسدس ها
>

این یک ماه بسیار خوب برای تسلا بوده است

هر کسی که یک تسلا را از هرتز اجاره کند، می‌تواند از شبکه ۳۰۰۰ سوپر شارژر این خودروساز در سراسر ایالات‌متحده و اروپا استفاده کند. هرتز می‌گوید در حال برنامه‌ریزی برای تکمیل این شارژرها با «هزاران» شارژر خودش است که در سراسر شبکه پراکنده شده‌اند.

هرتز در ماه مه سال گذشته پس‌ازاینکه بازار اجاره خودرو به‌شدت تحت تأثیر بیماری همه‌گیر یعنی کرونا قرار گرفت، ورشکست شد. این شرکت که بیش از صدسال قدمت دارد، درنهایت توسط سرمایه‌گذارانی به رهبری نایت‌هد کپیتال و مدیریت سرتارس به ارزش ۵٫۹ میلیارد دلار مجدداً تأمین مالی شد. طبق گزارش بلومبرگ، هرتز اکنون قصد دارد تقریباً تمام ۵۰۰۰۰۰ خودرو و ون خود را برقی کند و سفارش تسلا اولین بخش قابل توجهی را شامل می‌شود.

مارک فیلدز، مدیرعامل موقت هرتز در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «وسایل نقلیه الکتریکی در حال حاضر جریان اصلی هستند و ما تازه شاهد افزایش تقاضا و علاقه جهانی هستیم. هرتز جدید به‌عنوان یک شرکت حمل‌ونقل، با بزرگ‌ترین ناوگان اجاره خودروهای برقی در آمریکای شمالی و تعهد به رشد ناوگان خودروهای برقی است. این شرکت در ارائه بهترین تجربه اجاره و شارژ مجدد برای مشتریان در سرتاسر جهان، پیشتاز خواهد بود.

لازم به ذکر است که هرتز برای اطلاع‌رسانی این اقدام، کمپین تبلیغاتی جدیدی با حضور تام برادی راه‌اندازی کرده است.

برچسب‌ها:, ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *