0

دستگاهی جدید برای تجزیه‌وتحلیل مغز و افزایش تمرکز وارد بازار می‌شود

گروهی از مهندسان برای انجام الکتروانسفالوگرام (EEG) دستگاهی جدید برای تجزیه‌وتحلیل مغز و افزایش تمرکز به نام Crown را طراحی و تولید کرده‌اند. در این مقاله به بررسی این دستگاه می‌پردازیم با جی تک نیوز همراه شوید.

مشخصات دستگاهی جدید برای تجزیه‌وتحلیل مغز و افزایش تمرکز

 

دستگاهی جدید برای تجزیه‌وتحلیل مغز و افزایش تمرکز

این دستگاه توسط مهندسان شرکت Neurosity ساخته‌شده و با کمک ۸ حسگر امواج مغزی و فعالیت لوب پیشانی مغز را اندازه‌گیری و تجزیه‌وتحلیل می‌کند و با کمک داده‌های به دست آمده با پخش موزیکی متناسب با امواج مغزی فرد تمرکز و بهره‌وری مغز را افزایش می‌دهد.

الکتروانسفالوگرام یکی از رایج‌ترین تکنیک‌های اندازه‌گیری فعالیت عصب است. این فناوری عمدتاً فعالیت الکتریکی مغز را از طریق الکترودهایی که روی پوست سر قرار می‌گیرند، ثبت می‌کند و بسته به سیگنال‌های مغزی کاربر، دستگاه موسیقی ویژه‌ای را برای افزایش تمرکز پخش می‌کند.

ازآنجاکه توانایی تمرکز توسط لوب پیشانی مغز تنظیم می‌شود، این دستگاه روی لوب پیشانی متمرکز می‌شود.از آنجایی که تمرکز در زندگی امروزه بسیار مهم است این شرکت تصمیم گرفت که دستگاهی جدید برای تجزیه‌وتحلیل مغز و افزایش تمرکز وارد بازار کند،این دستگاه برای پخش موسیقی به برنامه Neurosity Shift متصل است که به حساب اسپاتیفای متصل است.

بنابراین Crown درواقع یک پخش‌کننده موسیقی است که مغز را می‌خواند، امواج مغزی کاربر را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و سپس مناسب‌ترین موسیقی را برای حفظ تمرکز کاربر پخش می‌کند

این دستگاه مشابه دستگاه قبلی Notion 2 است که توسط همین شرکت ساخته‌شده است که از آن برای ارسال سیگنال‌های مغزی استفاده کرده‌اند.همچنین با بی‌صدا کردن خودکار اعلان‌ها یا آهنگ‌های زنگ گوشی شما، حواس‌پرتی فناوری را کاهش می‌دهد و جهت کمک به کاربران گزارش‌هایی را به کاربر ارسال می‌کند تا فرد متوجه شود که در چه زمان‌هایی و چه موقعیت‌هایی بیشترین حواس‌پرتی و از دست دادن زمان را دارد.

بازی‎های ایکس باکس در Android TV در تاریخ 9 مرداد معرفی شد.
>

یکی از نقاط ضعف این دستگاه‌ها ناتوانی در حذف نویز و صدای پس‌زمینه است که البته این شرکت معتقد است که در این دستگاه از آخرین فن‌آوری‌های روز دنیا استفاده‌شده است.

و در آخر این‌که شرکت تولیدکننده این دستگاه به کاربران و خریداران این اطمینان را داده است که هیچ‌یک از امواج مغزی کاربران برای فروش یا سوءاستفاده و غیره ذخیره نمی‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *