0

حملات سایبری گسترده هکرهای چینی به سازمانهای امریکایی ​

حملات سایبری هکرهای چینی به مایکروسافت!

مقامات ایالات متحده آمریکا یک گروه هکری موسوم به «ای‌پی‌تی۴۱» را به نفوذ در شبکه‌های دولتی، جاسوسی از کنشگران هنگ‌ کنگی و حمله سایبری به سِرور شرکت‌ها برای اخاذی متهم کرد‌ه‌اند.

هفت عضو این گروه از جمله پنج تبعه چین روز چهارشنبه ۱۶ سپتامبر (۲۶ شهریور) توسط وزارت دادگستری آمریکا تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند. شماری از کارشناسان می‌گویند این افراد با دولت چین در پیوند هستند، در حالی که شماری دیگر می‌گویند آن‌ها تنها هدف مالی را تعقیب می‌کنند.

حملات سایبری به نرم افزار ایمیل Outlook شرکت مایکروسافت ده ها هزار کسب و کار، ادارات دولتی و مدارس ایالات متحده را هدف خود قرار داده است.

به گزارش از مایکروسافت، ظاهرا بسیاری از قربانیان این حملات سایبری که توسط شبکه ای بزرگ از هکرهای چینی صورت گرفته است کسب و کارهای کوچک و فرمانداری های ایالتی و محلی هستند.

به نظر می رسد ده ها هزار مشتری هدف این حملات سایبری قرار گرفته‌اند، اما بر اساس شنیده‌ها شاید این تعداد بیشتر و چیزی بالاتر از ۲۵۰ هزار هم باشد.

حملات سایبری

هکرها نرم افزار Microsoft’s Exchange را هدف قرار دادند تا به این طریق وارد ایمیل ها شده و پیام ها را بدون مجوز بخوانند و نرم افزاری غیرقانونی را در سیستم های مورد هدف نصب نمایند. بر اساس آنچه که کارشناسان امنیت سایبری گفته اند از آنجا که این برنامه دارای باگ های نرم افزاری بسیار نامشخص است، این حملات سایبری نشان دهنده مهارت بالای هکرهاست.

حملات سایبری هکرها به مایکروسافت

موسسه «فایر آی» که یک شرکت آمریکایی فعال در زمینه امنیت سایبری است، می‌گوید:

هدف‌گذاری این گروه در حملات خود از جمله نهادهای مخابراتی، رسانه‌های خبری و شرکت‌های دارویی «منطبق با اولویت‌های سیاست ملی چین» است.

همه‌چیز درباره بیانیه امنیتی اندروید
>

فعالیت در هنگ کنگ و تبت
این گروه اطلاعات مربوط به چهره‌های طرفدار دموکراسی در هنگ‌کنگ و یک راهب بودایی در تبت را جمع‌آوری کرده است؛ دو مکانی که پکن در آن‌ها با ناآرامی‌های سیاسی روبه‌رو بوده است.

همچنین یکی از هکرها به نام جیانگ لیزی که با نام مستعار بلک‌فاکس کار می‌کرده، قبلا در یک گروه هکری وابسته به دولت چین عضویت داشته و به همکاری با وزارت امنیت چین افتخار کرده است.

با این حال کارشناسان می‌گویند برخی از حملات سایبری آنان صرفا جنبه اخاذی داشته و با هدف کسب پول انجام شده است. پنج هکر چینی تحت تعقیب همچنان آزاد هستند اما دو تن دیگر در پی یک عملیات گسترده پلیس فدرال آمریکا در مالزی بازداشت شدند. ایالات متحده به دنبال استرداد قضایی این دو تن است!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *