0

برنامه های اپ‌ استور جعلی، اپل در تلاش برای حذف آنها

برنامه های اپ‌ استور

برنامه های اپ‌ استور (App Store App ) این روزها سروصدا به پا کرده‌اند. توسعه دهندگان برنامه های اپ‌ استور می‌گویند اپل برنامه‌های کلاهبرداری را تبلیغ می‌کند. پس اعتراض توسعه دهندگان،این برند آمریکایی دست به حذف این تبلیغات زد.

برنامه های اپ‌ استور دردسرهای زیادی را برای این شرکت به همراه داشت. اما گویا تلاش‌های اپل بی‌فایده بوده و نتوانسته این برنامه‌ها را از برنامه های اپ‌ استور حذف کند. برنامه‌های موردبحث هزینه‌های نامعقول از کاربران دریافت می‌کنند و از سایر برنامه‌های قانونی یا باکیفیت درآمد دارند. این در حالی است که اپل قبلاً به دلیل عدم جلوگیری از انتشارهای کلاهبردار مورد انتقاد قرار گرفته است و برخی از اخبار حاکی از آن است که اپل این برنامه‌ها را به طور فعال تبلیغ می‌کند.

اپ‌استور استرالیا اپل داستانی با عنوان “Slime relaxations” منتشر کرده که در آن دسته خاصی از برنامه‌ها نام‌ برده‌ شده است، اما به گفته برخی از توسعه دهندگان و ناظران، برخی از این برنامه‌ها با وجود عدم کارکرد زیاد، هزینه اشتراک بسیار بالایی دارند.

تصویر آیفون 12

به‌عنوان‌مثال شما نمی‌توانید از برنامه کاربردی با نام  “Jelly: Slime Simulator، ASMR” استفاده کنید. مگر اینکه اشتراک این برنامه را تهیه کنید، نسخه رایگان این برنامه پر از تبلیغات است. قبل از اینکه به کاربر اجازه دهد به طور معناداری با آن ارتباط برقرار کند، کاربر را کلافه می‌کند.

در گزارشی از MacRumors آمده است که این برنامه حق اشتراک ۱۳ دلاری برای حذف تبلیغات را به طور هفتگی از کاربران دریافت می‌کند. (هنگامی که ما خود برنامه را بارگیری کردیم، از ما خواسته شد که تقریباً نیمی از قیمت مطرح شده معادل ۷٫۹۹ دلار در هفته را برای حق اشتراک بپردازیم. برای ما مشخص نیست که آیا قیمت‌های خرید اشتراک از گزارش‌های اولیه تغییر کرده است یا تفاوت قیمت منطقه‌ای است.)

شایعات درمورد رونمایی از گوشی آیفون flip
>

در هر دو صورت، همان‌طور که MacRumors نیز اشاره کرد، دستورالعمل‌های بررسی برنامه های اپ استور اپل به‌صراحت می‌گوید که اپل “برنامه‌های گران قیمتی را که سعی می‌کنند با انتشار قیمت‌های غیرمنطقی کاربران را فریب دهند، رد می‌کند. بدیهی است که این موضوع قابل تفسیر است، اما برخی از توسعه دهندگان استدلال می‌کنند که این برنامه و برنامه‌های دیگر در داستان “Slime relaxations” از این مرز عبور می‌کنند.

و اما مشکلات بیشتر در برنامه های اپ‌ استور(App Store Apps) …

اما این پیان مشکلات نیست. در ماه فوریه، توسعه‌دهنده Kosta Eleftheriou به یک برنامه کلاهبرداری برای Apple Watch اشاره کرد که با بررسی‌های بیشتر و افشا شدن موضوع در رسانه، اپل این برنامه توهین‌آمیز را حذف کرد. اما Eleftheriou و دیگر توسعه دهندگان برنامه‌های کلاهبرداری بیشتری را شناسایی کردند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *