0

بیش از ۵۰ درصد بازیکنان بازی گوست آو سوشیما را به انتها رسانده اند

گوست آو سوشیما

بازی گوست آو سوشیما، یکی از بازی‌های برتر سال ۲۰۲۰ لقب گرفته است و در زمینه جذب بازیکنان توانسته است به خوبی عمل کند. در ادامه با جی تک نیوز برای بررسی یکی از موفقیت‌های این بازی همراه باشید.

gamerant گزارش می‌دهد که بیش از نیمی از بازیکنان بازی گوست آو سوشیما (ghost of tsushima)، توانسته‌اند این بازی را به اتمام برسانند و بر اساس آمار، این بازی در کنار بازی‌هایی همچون خدای جنگ (god of war) و مرد عنکبوتی (spider-man) قرار می‌گیرد.
به پایان رساندن یک بازی سوم شخص، به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و بعضا ساعت‌ها طول می‌کشد تا یک بازیکن موفق به اتمام بازی شود.

با این حال به نظر می‌رسد که بازی گوست آو سوشیما که سال گذشته به طور انحصاری برای پلی استیشن (play station) عرضه شد، توانسته است تا آمار بهتری نسبت به دیگر بازی‌ها در جذب کردن بازیکنان از خود برجای بگذارد، زیرا بر اساس داده‌ها، بیش از ۵۰ درصد بازیکنان توانسته‌اند تا این بازی را به اتمام برسانند.

گوست اف سوشیمالازم به ذکر است که گوست آو سوشیما، یکی از بازی‌های تحسین شده سال ۲۰۲۰ لقب گرفت و توانست نامزد کسب عناوین بسیاری در کنار بازی‌هایی همچون هیدیس (hades) و بخش دوم لست آو آس (last of us part 2) شود.
بازیکنان پلی استیشن می‌توانند نرخ تکمیل مراحل و کسب موفقیت در یک بازی را مشاهده کنند. بر اساس این آمار‌ها، ۵۰.۲ درصد بازیکنان موفق به کسب عنوان «mono no aware» شده‌اند.

این عنوان تنها پس از اتمام بازی گوست اف سوشیما قابل دریافت خواهد بود و این آمار در نوع خود یک شاهکار به حساب می‌آید.

به روز رسانی بازی The Division 2
>

برای مقایسه بهتر می‌توانیم بگوییم در بازی horizon: zero dawn که دیگر بازی انحصاری پلی استیشن محسوب می‌شود و دارای فضای مشابهی با این بازی است، تنها ۳۴.۱ درصد از بازیکنان توانسته‌اند که تمامی مراحل را به اتمام برسانند.

گوست اف سوشیماکسب عناوین در بازی‌هایی مانند گوست آو سوشیما راهی عالی برای تشویق مجدد بازیکنان به شروع یک بازی است، اما نباید از تاثیر نرخ تکمیل بازی‌ها نیز غافل شد زیرا نرخ‌های تکمیل نشان‌دهنده عادات بازیکنان و عناوینی هستند که کسب آن‌ها از دیگر عناوین دشوارتر است.

با بررسی نرخ تکمیل یک بازی می‌توان به این موضوع که چه زمانی بازیکنان، بازی را متوقف کرده و یا از ادامه بازی دست می‌کشند، پی برد.

درست مانند دستاورد‌هایی که در اکس باکس (xbox) وجود دارد، عناوین موجب افزایش بازیکنانی می‌شود که می‌خواهند تمام چیز‌هایی که یک بازی در خود گنجانده است را تجربه کنند.
از لحاظ اتمام داستان بازی، گوست آو سوشیما در کنار دیگر بازی‌های انحصاری پلی استیشن مانند لست آو آس، مرد عنکبوتی و خدای جنگ قرار می‌گیرد.

با توجه به موفقیت‌های این بازی، می‌توان عرضه نسخه‌های دیگری برای این بازی را متصور بود.

همچنین این بازی از طریق یک به روز رسانی با نام ghost of tsushima: legends، بخش چند نفره را به این بازی اضافه کرده است تا علاقه‌مندان به این عنوان را همچنان سرگرم نگه دارد.

گوست آو سوشیما

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *