0

دیدار کریتوس با خدایان مصر باستان در کمیک خدای جنگ

خدای جنگ

سری بازی‌های خدای ‌جنگ – god of war، به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های صنعت گیم‌ شناخته می‌شود اما پس از عرضه، سوالاتی برای دوستداران آن به وجود آمد که جوابی برای آنان یافت نشد اما اکنون کمیکی منتشر شده که به ابهامات پاسخ می‌دهد.

سری بازی‌های خدای ‌جنگ (god of war)، به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های صنعت گیم‌ شناخته می‌شود. آخرین نسخه از این بازی که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و در همان سال توانست عنوان بهترین بازی سال را کسب کند، یکی از بهترین نسخه‌های این سری به حساب می‌آید.

با تمام این تفاسیر، پس از عرضه بازی، سوالاتی برای دوستداران این بازی به وجود آمد که در خود بازی جوابی برای آنان یافت نشد و به همین خاطر کمیکی به تازگی منتشر شده است تا ابهامات به وجود آمده درباره خط داستانی این بازی را برطرف کند.

به تازگی اولین قسمت از کمیک بازی خدای ‌جنگ با نام god of war: fallen god منتشر شده است. این کمیک، پیش در‌آمدی برای اتفاقات رخ داده در بازی خدای جنگ است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. با توجه به این کمیک تصور این موضوع که خدایان مصری در نسخه بعدی این بازی حضور داشته باشند، دور از ذهن نیست. زمانی که آخرین نسخه از بازی خدای‌جنگ منتشر شد، طرفداران این بازی با کریتوس (kratos) تازه‌ای آشنا شدند که متفاوت از نسخه‌های قبلی بود.

در آخرین نسخه از  بازی خدای جنگ، کریتوس در قلمرو اساطیر نورث زندگی می‌کند. پس از نسخه سوم این بازی که در پایان آن شاهد مرگ کریتوس بودیم، در این نسخه می‌بینیم که کریتوس زندگی جدیدی را در میدگارد، به همراه همسر مرموز خود با نام فی (faye) و پسرشان آترئوس (Atreus) آغاز کرده است.

رکورد زنی پلی استیشن 5 در فروش
>

در آخرین نسخه منتشر شده از بازی خدای جنگ، سخنی از این موضوع که کریتوس چگونه از یونان به میدگارد نقل مکان کرده و زندگی جدیدی را آغاز کرده است، به میان نیامده است، اما این کمیک قصد دارد تا اسرار این انتقال مرموز را فاش کند.

 خدای جنگ

قبل از هر چیز باید بگوییم که این کمیک توسط کمپانی Dark Horse منتشر شده است. این کمیک نشان می‌دهد که کریتوس یونان را ترک کرده و در پی یافتن راهی برای فراموش کردن گذشته تاریک خود است. در همین راه و در ادامه ماجراجویی‌ها، کریتوس خدایان دیگری را نیز ملاقات می‌کند.
این کمیک بعد از اتمام نسخه سوم بازی خدای جنگ آغاز می‌شود. در این زمان کریتوس در حال ترک زادگاه خود است و از نظر روحی در شرایط مناسبی قرار ندارد که این امر بیشتر به دلیل شمشیر‌های آشوب (blades of chaos) است که کریتوس به همراه خود دارد. کریتوس تلاش می‌کند تا با پرت کردن آن‌ها به درون دریا، از شر آن‌ها خلاص شود، اما شمشیر‌ها دوباره راهشان را به سمت او پیدا می‌کنند و گویی هیچ راهی برای خلاصی وجود ندارد.

کریتوس برای فرار از شمشیر‌های آشوب به دور دست‌ها سفر می‌کند و در راه خود به سرزمین مصر می‌رسد.
در مصر، کریتوس با شخصیت‌های مختلفی از جمله: یک پیرمرد، یک حیوان سخنگو و یک پرنده باشکوه سخنگو روبه‌رو می‌شود که همگی آن‌ها پیام‌های رمز‌آمیزی درباره سرنوشت کریتوس به او می‌دهند. پس از ملاقات با پرنده، وضعیت روحی کریتوس به مراتب بدتر شده و این موضوع تا جایی پیش می‌رود که او به عقل خودش شک می‌کند.
شخصیت‌هایی که کریتوس با آن‌ها مواجه شد، همگی می‌توانند اعضای پانتئون مصر باشند. در نسخه سال ۲۰۱۸ بازی خدای جنگ به خدایان مصر نیز اشاره شده بود، برای مثال پدر و پسری که به همراه خود سر بریده شده یک دوست با نام میمیر (mimir) را دارند و یا نماد‌هایی که به اساطیر مختلف از جمله خدایان مصری و یونانی اشاره می‌کنند.
قبل از مواجهه با مواردی که ذکر شد، شخصیت‌های اصلی بازی خدای جنگ به اتاقی که مملو از گنج است می‌رسند و در این اتاق، میمیر به وضوح می‌گوید که آن شئ متعلق به یک سرزمین بیابانی است که در دوردست‌ها قرار دارد. در ادامه آترئوس از میمیر سوال می‌کند که آیا خدایان در آنجا زندگی می‌کنند یا خیر، که با پاسخی مثبت از میمیر مواجه می‌شود. احتمال اینکه شخصیت‌های موجود در این کمیک، از خدایان مصری باشند بسیار زیاد است، اما این موضوع به این معنی نیست که تمامی آن‌ها دشمن کریتوس خواهند بود.

استفاده از Joy-Con دسته بازی Nintendo به عنوان شاتر
>

 خدای جنگ

این نکته زمانی مطرح می‌شود که آترئوس سوال می‌کند که آیا خدایان مصری خوب هستند یا بد و در جواب او، میمیر می‌گوید که می‌ترسم به همین سادگی نباشد. صحبت میان آترئوس و ممیر، این احتمال را به وجود می‌آورد که کریتوس ممکن است با یکی از خدایان مصری به عنوان دوست و یا دشمن روبه رو شود.
بازی خدای جنگ در حال حاضر برای ps۴ در دسترس است.

 

gamerant برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *