0

چگونه از پیام های واتساپ نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

واتساپ

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات ضروری، با توجه به خطرات موجود در فضای مجازی، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. امروز و در این مقاله قصد داریم نحوه تهیه نسخه پشتیبان در پیام‌رسان واتساپ را بیان کرده و به بررسی آن بپردازیم. با جی تک نیوز همراه باشید.برای اکثر مردم، خراب شدن و یا از دست دادن اسمارتفون تنها به معنای ضرر مالی است، اما مهم‌تر از مسائل مالی، از دست دادن اطلاعات است که اغلب مردم از اهمیت آن آگاه نیستند. بسیاری از برنامه‌ها مانند google drive و یا google photos به صورت خودکار از اطلاعت شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند، اما دیگر برنامه‌ها از این قابلیت برخوردار نیستند. یکی از این برنامه‌ها که واتساپ است که اگر شما ندانید چگونه از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، با یک اشتباه کوچک تمام اطلاعات خود را از دست خواهید داد.
به نقل از androidauthority،تهیه نسخه پشتیبان در واتساپ اصلا کار دشواری نیست و البته کاملا رایگان است. در این مقاله چگونگی تهیه نسخه پشتیبان در واتساپ پرداخته‌ایم.

واتساپ

چگونگی تهیه نسخه پشتیبان در واتساپ

خبر خوبی که وجود دارد این است که تمامی اطلاعات واتساپ شما، در حافظه گوشیتان ذخیره می‌شوند. این برنامه به صورت خودکار از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. البته به شرطی که گوشی شما حافظه داخلی کافی داشته و به اینترنت متصل باشد. مشکلی که وجود دارد این است که این نسخه پشتیبان در صورتی که گوشی شما خراب شده و یا گم شود، به کار شما نخواهد آمد، زیرا به صورت مستقیم در حافظه داخلی شما ذخیره شده است.
راه حل این مشکل این است که شما از اطلاعات خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. خوشبختانه این برنامه دارای قابلیتی است که انجام این‌کار را برای کاربران میسر می‌کند. شما می‌توانید دستوراتی را برای آن تعریف کنید تا به صورت روزانه، هفتگی و یا ماهانه از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه کند. البته خودتان هم می‌توانید به صورت دستی این‌کار را انجام دهید.

ویژگی جدید توییتر به کاربران iOS و Android اجازه می‌دهد تا تصاویر را با وضوح 4K توییت کنند
>

تهیه نسخه پشتیبان در واتساپ

۱: علامتی که به شکل سه نقطه است را انتخاب کنید.
۲: به بخش گفت‌وگو‌ها(chats) رفته و سپس گزینه تهیه نسخه پشتیبان از گفت‌وگو‌ها(chat backup) را انتخاب کنید.
۳: تنظیمات مربوط به این بخش را پیکربندی کنید.
در این بخش شما می‌توانید حسابی که تمایل دارید نسخه‌های پشتیبان در آن تهیه شود را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم که از ویدئو‌های خود نسخه پشتیبان تهیه نکنید، زیرا این‌کار تمامی فضای در دسترس شما در google drive را اشغال خواهد کرد.
البته ممکن است که برخی افراد به سرویس‌های گوگل دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل این افراد قادر نیستند که نسخه‌های پشتیبان خود را در google drive ذخیره کنند. توجه داشته باشید که نسخه‌های پشتیبان واتساپ از فناوری رمزگذاری بهره نمی‌برند و پس از یک سال نیز از حساب google drive پاک خواهند شد.

واتساپ

نحوه بازگردانی و استفاده از نسخه‌های پشتیبان واتساپ

بازگردانی اطلاعات شما با استفاده از نسخه‌های پشتیبانی که تهیه کرده‌اید، کار بسیار آسانی است. قبل از هر‌کاری، شما باید از متصل بودن دستگاهتان به حسابی که نسخه‌های پشتیبانتان را در آن ذخیره کرده‌اید، اطمینان حاصل کنید.

بازگردانی اطلاعات موجود در نسخه پشتیبان واتساپ

۱: اپلیکیشن واتساپ را از طریق پلی استور(play store) و یا اپ استور(app store) نصب کنید.
۲: واتساپ را اجرا کرده و شماره تلفن خود را تایید کنید.
۳: در طول فرایند راه‌اندازی حساب کاربری، گزینه بازگردانی(restore) را انتخاب کنید.
۴: منتظر بمانید تا واتساپ به صورت خودکار اطلاعات شما را بازگردانی کند.
واتساپ ابتدا پیام‌های شما را بازگردانی می‌کند و سپس به سراغ تصاویر و ویدئو‌های شما می‌رود. توجه داشته باشید که اگر واتساپ را بر روی گوشی خود دوباره نصب کنید، ممکن است این برنامه از نسخه‌های پشتیبانی که قبلا در حافظه داخلی گوشی شما ذخیره شده است، استفاده کند و به سراغ دیگر نسخه‌های پشتیبان تهیه شده نرود.

واتساپ، هر آنچه برای شروع نیاز دارید
>

واتساپ

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *