0

معرفی خودرو برقی تویوتا BZ + تصویر

معرفی خودرو برقی تویوتا BZ

معرفی خودرو برقی تویوتا BZ قرار است در سال ۲۰۲۱ با طراحی و سفارشی منحصر به فرد معرفی شود. به گفته‌ی شرکت تویوتا این خودرو به شدت با مدل های موجود این برند متفاوت خواهد بود. با جی‌تک‌نیوز همراه باشید.

این مارک ژاپنی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، ۱۵ وسیله نقلیه الکتریکی جدید را به بازار عرضه کند که هفت خودرو آن با پلاک bZ (فراتر از صفر) خواهد بود که در مقایسه با مارک EQ مرسدس ، مدل های Ioniq هیوندای و خانواده فولکس واگن قابل مقایسه است.

این بدان معناست که اگرچه مفهوم جدید bZ4X از اندازه مشابهی برخوردار است و شباهت زیادی به SUV RAV4 دارد، اما خودروهای bZ نه جایگزین مدل های قدیمی شده اند و نه قرار است به عنوان نسخه های برقی موجود به فروش برسند. مدل ها هر یک براساس معماری خودروی برقی جدید e-TNGA ساخته خواهد شد که تویوتا با همکاری سوبارو توسعه داده است.

چهار ستون بنیانی برای مارک bZ وجود دارد که در همه مدل‌ها مشترک خواهد بود: استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر، اتصال پیشرفته، جادار بودن و تأثیر مثبت جامعه. به گفته کارلوچی آنها همچنین “زبان طراحی کاملاً سازگار” و “تجربه مصرف کننده” نیز خواهند داشت.

“وسایل نقلیه برتری زیادی در تقابل بین انسان و ماشین خواهند بود. متر [نمایشگر دیجیتال] بالای فرمان قرار دارد که این مفهوم دارای دستگاه butterfly-shaped steer-by-wire که نشان دهنده حالت رانندگی است.

معرفی خودرو برقی تویوتا BZ

“اما همچنین، به دلیل وجود پلتفرم اختصاصی، فضای داخلی را می‌توان به روشی متفاوت در مقابل ICE یا حتی خودروهای هیبریدی مدیریت کرد. همه سرنشینان این وسیله نقلیه می توانند تجربه یکسانی را باهم به اشتراک بگذارند و از همان دیدگاه و حالتی برخوردار باشند که راننده تجربه می‌کند.

بی ام و با هوش مصنوعی خود تصادفات را ۷ ثانیه قبل از وقوع پیش‌بینی می‌کند
>

نظر کارلوچی در موردخودرو برقی تویوتا BZ

کارلوچی می‌گوید خودرو‌های برقی تویوتا نسبت به رقبا از لحاظ “آنچه وعده داده ” است قابل تشخیص هستند. این برند طیف وسیعی از الگوی استفاده و محیط های عملیاتی احتمالی را برای خودروهای الکتریکی خود در نظر گرفته و ادعا می‌کند که “عملکرد قابل اطمینان و پایدار” حتی در آب‌و‌هوای سرد را ارائه می‌دهد.

او گفت “این چیزی است که اساساً می‌خواهیم بگوییم اگر شما قول x کیلومتر را می‌دهید در این باره نیست  قول چیزی را داده‌اید که فقط روی کاغذ قابل انجام است و در واقعیت به سختی عملی می‌شود .این برای ما کاملاً مهم است و می‌توان گفت امضای این نژاد جدید از وسایل نقلیه در زیر برندbZ  همین است”.

قیمتی برای bZ4X ارائه نشده است اما یک صفحه خورشیدی برای باتری‌های اضافی انرژی در سقف ادغام شده است و احتمالاً به تولید می رسد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *