0

درباره قابلیت های ios15 که به تازگی منتشر شده است

قابلیت های ios 15

ios 15 و  ipadOS 15 در ۲۰ سپتامبر در دسترس خواهند بود

طی انتشارات رسمی شرکت اپل، ios 15 و iPadOs 15  در ۲۰ سپتامبر در دسترس همگان خواهند بود. ios 15 دارای ویژگیهای جدیدی خواهد بود که بعضی از آنها عبارتند از :

  • اشتراک گذاری جدید از طریق SharePlay
  • Safari جدید یا به قول گفتنی بازنویسی شده
  • قابلیت Private Realy در icloud+
  • قابلیت Quick Note برای آسان کردن و مفید بودن یادداشت برداری

اضافه شدنه wide translate در ios 15  که باعث آسان شدن خیلی از کارها میشود زیرا که تمامی کاربران می توانند به خوبی از وبسایت های خارجی استفاده لازم را ببرند.

رونمایی از ios 15

برخی از قابلیت های ios 15

با apple maps جزییات بیشتری از شهر را مشاهده کنید

صادقانه باید اعتراف کرد که حتی اگر از محصولات اپل(iphone) استفاده می کنید، احتمالا فقط یا بیشتر از Google Maps استفاده می کنید زیرا جزییات دقیقتر و بیشتری را برای کاربران خود ارائه میکند. بنابراین در این موضوع با بروزرسانی ios 15 که نقشه های اپل را دقیق تر نشان می دهد مطمئنا گامی بزرگ بر خواهد داشت.

   سیستم احراز هویت جدید برای ثبت نام کردن یا ورود کردن به برنامه های دیگر

گوگل دارای برنامه Google Authenticator می باشد که می توانید تمامی  حساب های آنلاین خود را با آن جفت کنید. نسخه iOS Authenticator می تواند معادل همین سیستم را در آیفون ها ارائه کند:

می توانید به جای دادن شماره تلفن، آدرس ایمیل یا بارگیری سایر برنامه های احراز هویت، iphone را به عنوان کد تنظیم کننده اصلی قرار بدید که این عمل را به سادگی در قسمت Settings > Passwords پیدا کنید.

سری وان پلاس ۹ در برابر سری آیفون ۱۲
>

تغییرات ios 15

دوربین شما متن را به صورت live ثبت میکند

اگر تا به حال از برنامه Google Translate استفاده کرده اید پس آشنایی لازم را درمورد این قابلیت کارآمد دارید زیرا که عملکرد خیلی مشابه ایی با هم دارند. Live Text، به طور پیش فرض توسط دوربین متن را آنلاین درهمان زمان و در تصاویر پیدا کند. کاربران همینطور میتوانند کپی، جست و جو ویا ترجمه متن را توسط Live Text از عکس ها نیز پیدا کنند.

در ios 15، Find My پیشرفته تر می شود حتی وقتی تلفن همراه شما خاموش می باشد

در ios 15، قابلیت Find My Tracking حتی زمانی که آیفون خاموش می باشد نیز کار میکند. بنابراین، اگر شخصی آیفونی را پیدا کرد و قصد پس دادن آن را نداشته باشد، نه میتواند با پاک کردن my tracking و نه با خاموش کردن آن از موقعیت یابی این گوشی جلوگیری نماید.

با اینکه خیلی از قابلیت های جدید و کارآمد به ios 15 اضافه شده است اما برخی از این ویژگی ها مانند SharePlay، فقط در اپدیت های بعدی در دسترس خواهد بود.

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *