0

اپل تا سال ۲۰۲۳ از لنزهای پریسکوپی در آیفون استفاده می کند

iphone lens

اپل تا سال ۲۰۲۳ از لنزهای پریسکوپی در آیفون استفاده می کند. تحلیلگران معتقدند که شرکت اپل آرام، آرام به سوی تغییر لنزهای دوربین گوشی‌های آیفون خود پیش می‌رود و لنزهای تله فوتو را نیز ارتقا خواهد داد.

در سال ۲۰۱۶ با عرضه گوشی آیفون ۷ پلاس، شرکت اپل به اولین شرکتی تبدیل شد که از لنز تله فوتو در گوشی های خوداستفاده کرد. اما پس از عرضه آیفون ۷ پلاس تا به امروز، این شرکت سیاست های محافظه‌کارانه‌ٰای را در پیش گرفته است و برطبق صحبت‌های تحلیلگر این حوزه، آقای مینگ چی کو، این رویه احتمالا همچنان ادامه خواهد داشت و اپل، به احتمال زیاد، تا سال ۲۰۲۳ از لنزهای پریسکوپی در آیفون استفاده می کند.

لنزهای پریسکوپی در آیفون

او برخلاف پیش‌بینی که در سال گذشته انجام داده بود، می‌گوید شرکت اپل در سال ۲۰۲۳ از لنزهای پریسکوپی در گوشی های خود استفاده خواهد کرد. اکنون این گفته او، بیشترین تطبیق را با جدیدترین پیش‌بینی هایش دارد. شرکت اپل در سال آینده، گامی متوسط به سمت استفاده از لنزهای پریسکوپی در گوشی‌های خود با ارتقاء دادن لنزهای تله فوتو، برخواهد داشت. با وجود این نکته، طراحی گوشی‌ها همچنان مانند گذشته خواهند بود.

سال آینده، دوربین اصلی مورد استفاده نیز شاهد بهبودهایی خواهد بود. در این راستا، طراحی دوربین‌ها از لنزهای ۷p به لنز‌های ۸p تغییر خواهند یافت که این امر موجب بهبود ۱۰ الی ۲۰ درصدی عملکرد دوربین خواهد شد. (p در اینجا به معنای المان‌های نوری است که در یک لنز به کار می‌رود) برخلاف عملکرد کنونی، قیمت لنز ۸p بسیار زیاد است، اما انتظار می‌رود که این عملکرد تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ بهبودی چشمگیر تا ۷۰ الی ۸۰ درصد را تجربه کند.

به‌روز رسانی آیفون 14.6 نسخه ی بتا
>

آیفون‌هایی که قرار است امسال روانه بازار شوند، آغاز کننده این بهبودها در بخش دوربین به وسیله ارتقاء لنز اولترا واید هستند. این بهبود‌ها با تغییر لنز‌ها از ۵p به ۶p آغاز خواهند شد و بهتر است که لنز‌های آینده از دیافراگمی بالاتر و قابلیت فوکوس خودکار نیز برخوردار باشند.

iphone lens

قابلیت face ID همچنان در آیفون‌های بعدی وجود خواهد داشت، اما با کمی تغییر در سخت افزار مربوط به آن. از سال ۲۰۲۱، شرکت اپل از لنزهای پلاستیکی به جای لنزهای شیشه ای استفاده خواهد کرد و این کار منجر به تغییر در تامین کنندگان قطعات و از دست دادن جایگاه شرکت‌هایی همچون Lante Optics و SCHOTT Optics خواهد شد.
امسال ممکن است آخرین سالی باشد که ما شاهد حضور قابلیت face ID در آیفون هستیم، زیرا بر طبق گزارش‌ها، شرکت اپل قصد دارد از سال ۲۰۲۲ از حسگر اثرانگشت در زیر صفحه نمایش در گوشی‌های خود استفاده کند و به جای ناچ (notch) در بالای صفحه نمایش، حفره کوچکی را برای قرار گرفتن دوربین سلفی در آن، تعبیه کند.

 

gsmarena برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *