0

تغییر ایکون آفیس بعد از ۵ سال توسط مایکروسافت

تغییر ایکون آفیس

مایکروسافت در حال تغییر ایکون آفیس به عنوان بخشی از تلاش بیشتر برای پیاده سازی زبان Fluent Design و ایجاد نمادهای منحصر به فرد و در عین حال قابل شناسایی فوری در تمام سیستم عامل‌ها است. آفیس یکی از پرکاربردترین نرم افزار های اداری در دنیا که با استفاده از آن می‌توان استفاده های بسیار کاربردی از برنامه های مختلف این سری نرم افزار داشت و یکی از اولین نرم افزار‌‌‌‌هایی است که هر کاربر بر روی سیستم کامپیوتر خود نصب می‌کند نرم افزار‌های Microsoft Office است،  این ساخته‌های مایکروسافت تا به امروز بیش از ۱ میلیارد بار بر روی سیستم عامل های مختلف نصب شده‌اند.

بخشی از وعده‌های ویندوز ۱۰، بروزرسانی مداوم در طول عمر سیستم عامل است. بخشی از این به روزرسانی ها شامل پیاده سازی تدریجی زبان Fluent Design مایکروسافت در کل سیستم عامل است. در حال حاضر، غول نرم افزاری در حال بروزرسانی آفیس است تا طراحی جدید را با شروع از آیکون های خود Office منعکس کند.

فلسفه تغییر ایکون آفیس:

Jon Friedman، رئیس طراحی آفیس:  “از آغاز کار ، ما تاریخ غنی آفیس را پذیرفتیم و از آن برای اطلاع از تصمیمات طراحی استفاده کردیم. رنگهای قوی همیشه در هسته اصلی مارک آفیس بوده اند و نمادهای جدید فرصتی برای تکامل پالت ما هستند. رنگ باعث تمایز برنامه ها و ایجاد شخصیت میشود ، و برای آیکون های جدید رنگ های جسورانه تر ، سبک تر و دوستانه تری را انتخاب کردیم – اشاره ای به چگونگی پیشرفت Office.

ما همچنین برای تأکید بیشتر بر تغییرات اساسی محصول ، از اصول گشتالت استفاده کردیم. سادگی و هماهنگی عناصر بصری کلیدی هستند که نشان دهنده اتصال بی نظیر و بصری برنامه های Office است. در حالی که هر آیکون دارای یک نماد منحصر به فرد و قابل شناسایی است ، اما در نماد هر برنامه و مجموعه جمعی ارتباط وجود دارد. ”

لپ تاپ جدید مایکروسافت سرفیس4 (Surface Laptop 4) رونمایی شد
>

لگو های آفیس

 بزرگ ترین تغییر ایکون آفیس:

یکی از تغییرات چشمگیر جداسازی حرف و نماد است. به عنوان مثال، در اکسل، حرف “X” در جعبه سبز خود قرار دارد در حالی که نماد سلول های صفحه گسترده به عنوان عنصر خاص خود در پشت آن قرار دارد. به یاد داشته باشید، بخشی از زبان Fluent Design بر عمق تأکید دارد و میل مایکروسافت برای فشار آوردن به خلاقیت سه بعدی را تقویت میکند.
از زمان مرگ ویندوز فون، مایکروسافت تمرکز خود را تغییر داده و از سیستم عامل‌های دیگر استقبال کرده است. مجموعه Office را می توان تقریباً در هر سیستم عامل از جمله iOS macOS ،Android

و اینترنت با برنامه های وب مشاهده کرد. مایکروسافت می گوید که می خواهد یک زبان طراحی مشترک داشته باشد که از سیستم عامل ها فراتر رود اما به راحتی قابل تشخیص باشد.

تصویر لگو اکسل

Friedman در ادامه چگونگی ارتباط طراحی مجدد با تولید محتوا را توضیح داد:
به طور مشابه، ما نسبت حرف به نماد را تغییر داده ایم. به طور سنتی ، حرف دو سوم نماد را اشغال می کند ، و سمبل یک سوم را اشغال می کند. ما این نسبت را تغییر داده ایم

تا اکنون بر سمبل تاکید کنیم زیرا در حالی که حرف نشان دهنده خود ابزار است ، سمبل بیشتر با خلاقیت های مردم صحبت می کند.
طرح های جدید قطعاً مدرن تر و حتی سرگرم کننده به نظر می رسند. این نشان دهنده مایکروسافت جدیدی است که به نظر می رسد بسیار بیشتر از گذشته به طراحی اهمیت داده است. تغییرات طراحی در Office فراتر از آیکون ها است. مایکروسافت در هر یک از سیستم عامل هایی که آفیس در آن قرار دارد به روز و مدرن می شود. به خصوص Outlook Mobile با پشتیبانی از صندوق های پستی مشترک و رفتار به روز شده ، مورد بازنگری قرار می گیرد.

واتساپ، هر آنچه برای شروع نیاز دارید
>

اخبار فناوری و موبایل، بررسی گجت ها را در جی تیک نیوز بخوانید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *