0

دستگاه جدید برای شناسایی ویروس کرونا

دستگاه جدید برای شناسایی ویروس کرونا

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با دستگاه جدید برای شناسایی ویروس کرونا آشنا کنیم با جی تک نیوز همراه باشید.

ردیاب BioFlash SARS-Cov-2

ادعا می‌شود دستگاه جدید برای شناسایی ویروس کرونا در مدت ۲ تا ۳ دقیقه در هوای محیط تشخیص می­دهد­، در دو دانشگاه ایالات متحده با موفقیت آزمایش شده است. این دستگاه توسط شرکت Smiths Detection توسعه‌یافته است که می­گوید این دستگاه حساس به آزمایش PCR است. این تست هم‌اکنون به‌صورت تجاری در ایالات متحده موجود است و در حال آماده­‌سازی برای عرضه جهانی است.

روش ایده‌آل آزمایش برای ویروس SARS-CoV-2 استفاده از واکنش زنجیره­ای پلیمراز ترانس کریپتاز معکوس (RT-PCR) یا اغلب فقط (PCR) است. این شامل گرفتن نمونه از بیمار، استفاده از یک آنزیم برای تبدیل RNA ویروسی به DNA قبل از جداکردن حرارتی DNA آن، به تک رشته­ها است. سپس قطعه مکمل به دنباله‌ای از مارپیچ که فقط در ویروس یافت می‌شود، اضافه می‌شود و در صورت وجود ویروس، یک بخش کوتاه از مارپیچ دوتایی را دوباره ایجاد می­کند. سرانجام­، این امر تقویت می‌شود تا نتیجه مثبتی ایجاد کند.

دستگاه جدید برای شناسایی ویروس کرونا

اگرچه یک روش کاملاً ثابت است، اما PCR می­تواند پس از چندین روزبه نتیجه برسد – روزهایی که بیمار آلوده ممکن است دیگران را آلوده کند. آزمایشاتی که می­توانند نمونه‌ها را با سرعت بیشتری تجزیه‌وتحلیل کنند، حساسیت کمتری دارند. علاوه بر این، ممکن است یک بیمار بدون علامت، دلیلی برای ارائه نمونه‌ای برای آزمایش نداشته باشد. محصولی که بتواند به‌سرعت، SARS-CoV-2 را در هوای محیط تشخیص بدهد بسیار باارزش خواهد بود و چندین گروه تحقیقاتی دانشگاهی و شرکت برای دستیابی به این هدف تلاش می­کنند.

مشخصات جدید سامسونگ گلکسی تب اس ۷(Galaxy Tab S7 Plus Lite) فاش شد
>

Smiths Detection بیش از ۱۰ سال پیش، شناسه بیولوژیکی BioFlash خود را برای شناسایی سموم مانند ریسین و عوامل بیماری‌زا مانند باکتری سیاه زخم تولید کرد. این دستگاه در حال حاضر توسط دولت ایالات متحده و شرکت­های تجاری مانند پیک مورداستفاده قرار می­گیرد.

ژن­های چتر دریایی

اندرو فلانری، یکی از دانشمندان ارشد شرکت، توضیح می­دهد: “پیش‌ازاین، تمرکز ما روی درمان‌های زیستی بود که به‌عمد آزاد می­شدند.” این سیستم از یک فناوری به نام CANARY  که توسط محققان مؤسسه فناوری ماساچوست ساخته شده استفاده می­کند. سلول­های ایمنی مهندسی ژنتیک به یک هدف خاص مانند سم یا پاتوژن متصل می­شوند. فلانری توضیح می­دهد، وقتی این کار را انجام می‌دهند، شروع به ساطع کردن نور می­کنند: علاوه بر BioFlash ،  Smiths Detection از پلت فرم CANARY در حسگرها برای شناسایی عوامل بیماری­زا در غذا و نظارت بر سلامت گیاهان در کشاورزی استفاده کرده است.

این شرکت دریافت که اگر BioFlash بتواند SARS-CoV-2 را شناسایی کند، می­تواند نه‌تنها در برابر تهدیدات مخرب بلکه در برابر تهدیدات غیرعمد توسط افراد آلوده نیز دفاع کند. فلانری توضیح می­دهد: “ما باید آنتی‌بادی‌هایی را که به طور خاص به SARS-CoV-2  متصل می­شوند، شناسایی کنیم.” به یکی از این روش­ها می­توان اطمینان داشت که­، حتی اگر انواع مختلفی وجود داشته باشد، بازهم قادر به شناسایی آن­ها خواهیم بود. ”

این شرکت اکنون دو آزمایش در دنیای واقعی را گزارش کرده است: یکی در دانشگاه مریلند، بالتیمور و دیگری در دانشگاه اورگان. نتیجه اول مریلند وجود SARS-Cov-2 را در یک رخت‌کن تشخیص داد که منجر به سه تشخیص مثبت در بین اعضای یک تیم ورزشی شد، درحالی‌که مورد دوم عدم وجود آن را در یک مرکز تحقیقاتی که یکی از اعضای آن از نظر کرونا مثبت آزمایش کرده بود، تأیید کرد – ۱۹ آزمایش اورگان ویروس بازدم شده توسط بیماران قرنطینه‌ای با کرونا تأیید شده را تشخیص داد.

اپلیکیشن "Zoom" نرم افزار ویدئویی خود را گسترش می دهد
>

تأیید کاهش ویروس

وارن مینو، مدیرعامل بیوتکنولوژی در اسمیتز، می­گوید: “در نهایت، ما می‌خواهیم بخشی از استراتژی کلی کاهش ویروس باشیم.” “من فکر می‌کنم داشتن وسیله‌ای که تأیید کند راهکارهای کاهش آن­ها کار می­کند­، به مردم کمک می­کند تا بدانند آنچه انجام می­دهند در حفظ امنیت افراد مؤثر است، خصوصاً وقتی‌که ما سعی می­کنیم به زندگی روزمره و منظم خود برگردیم.”

دستگاه جدید برای شناسایی ویروس کرونا

 آزمایش های بیوسنسور نانوفوتونیک برای COVID-19، موضوعات داغ در فیزیک پزشکی

لورا لچوگا از انستیتوی علوم نانو و فناوری نانو کاتالان که گروه آن­ها یک حسگر بیوسکوپی مایع طیفی برای SARS-Cov-2 تولید کرده‌اند که با احتیاط تحت تأثیر قرار گرفته است: “تا آنجا که من می‌دانم، هیچ راه حلی برای تشخیص محل SARS-CoV-2 وجود ندارد در هوا (یا آئروسل) که به‌صورت تجاری موجود است. تحولات زیادی در سطح تحقیقات دانشگاهی و صنعتی در حال انجام است­، اما هیچ‌کدام به تجاری­سازی نزدیک نیست؛ بنابراین­، این دستگاه اسمیت می­تواند به اولین ردیاب تبدیل شود و [به شدت مورد تقاضا باشد]. بااین‌حال او هشدار می­دهد، “به دلیل تأثیر روش انجام نمونه‌گیری هوا، ویژگی (برای جلوگیری از واکنش متقابل با سایر مولکول­های زیستی و مولکول­های شیمیایی موجود در هوا) ، تشخیص هر پاتوژن در هوا واقعاً پیچیده است و مهم‌تر از همه، سطح حساسیت، همان‌طور که به طور معمول عوامل بیماری‌زا در آئروسل­ها در سطح بسیار کمی وجود دارند “.

Lechuga  اضافه می­کند که در حال حاضر اطلاعات عمومی کافی برای ارزیابی دستگاه در دسترس او نیست. تشخیص اسمیتس به روزنامهٔ Physics World  گفت که اطلاعات اختصاصی مربوطه در اختیار مشتریان احتمالی قرار می­گیرد.

گوشی موبایل Poco x3 GT ، در تاریخ 6 مرداد رونمایی می شود.
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *