0

قابلیت جدید در جستجوی گوگل

قابلیت جدید در جستجوی گوگل

به‌ زودی کاربران به کمک قابلیت جدید در جستجوی گوگل می‌توانند منابع وب‌سایت‌های جست‌وجو شده را بررسی کنند و از صحت اطلاعات آن مطمئن شوند. اخبار روز تکنولوژی را با جی تک نیوز همراه باشید.

هفته گذشته در کنفرانس توسعه‌ دهندگان گوگل موسوم به Google I/O درباره قابلیت جدیدی در رابطه‌ با موتور جستجو موسوم به درباره این نتیجه (About this Result). صحبت‌هایی را مورد بحث قرار دادند.

به گزارش سایت phonearena، قابلیت جدید «درباره این نتیجه» با هدف جلوگیری از تولید اخبار جعلی و اطلاعات نادرست معرفی شده است و به مخاطبان کمک می‌کند درباره منابع نتایج جست‌وجویشان اطلاعات بیشتری را به دست آورند. قابلیت جدید در جستجوی گوگل را در قسمت پایین وب‌سایت در فهرست نتایج جست‌وجو می‌توان مشاهده کرد و با استفاده از آن کاربران می‌توانند توصیف وب‌سایت از نظرات دیگران درباره آن و لینکی که مقاله را از آنجا ترجمه کردند را ببینند.

قابلیت جدید در جستجوی گوگل

هدف اصلی گوگل ازقابلیت جدید در جستجوی گوگل

هدف اصلی گوگل از اضافه‌ کردن  این گزینه به موتور جست‌وجویش، کمک به مخاطبانی است که برای اعتماد کردن یا نکردن به منبع خاصی است. هرچقدر کاربران از این گزینه بیشتر استفاده شود، کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا این منبع مطمئن است یا خیر.

به گفته گوگل، اگر جست‌وجوی کاربر اطلاعاتی به او نمایش دهد که تاکنون هرگز درباره‌اش چیزی نشنیده است، بخش About this Result می‌تواند اطلاعات لازم را به کاربران نمایش دهد و یا اگر جست‌وجوی او درباره موضوعی مهم، مثل املاک و یا مسائلی از قبیل مالی است کاربران با اطمینان و آسودگی بیشتری می‌توانند از اطلاعات وب‌سایت استفاده کنند.

زمان فروش نسل بعدی پلی‌استیشن مدل VR کمپانی سونی
>

به گفته شرکت گوگل، اگر وب‌سایتی صفحه ویکی‌پدیا نداشته باشد، بخش About this Result به کاربر محتوای دیگری ازجمله تاریخی انتشار و یا تاریخ ایندکس شدن وب‌سایت را نشان می‌دهد. این قابلیت اولین‌بار ماه فوریه، در قسمت پست بلاگ گوگل معرفی شد و قرار است اواخر ماه می برای تمامی جست‌وجوها به زبان انگلیسی فعال شود. لازم به ذکر است که این قابلیت در آینده نیز برای زبان‌های دیگر ارائه خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *