0

بروزرسانی جدید تلگرام حذف پیام ها به صورت خودکار

بروز رسانی جدید تلگرام

تلگرام در حال بروزرسانی اپلیکشن پیام رسان خود است. در این بروزرسانی جدید تلگرام قابلیت حذف خودکار پیام ها، لینک‌های دعوت ارسالی دارای تاریخ انقضا است و گروه‌ها بی‌نهایت عضو می‌توانند داشته باشند. شبیه به نرم‌افزار سیگنال، تلگرام نیز در موضوع حریم خصوصی برای کاربران جدید سردرگمی‌های به وجود آورده بود به خاطر همین موضوع طیف گسترده‌ای به مسنجر واتساپ روی آورده بودند، ولی حالا تلگرام از ویژگی جدیدی بهره‌مند خواهد شد که امنیت و حریم خصوصی بیشتری به کاربران می‌دهد.

قبلا حذف خودکار پیام‌ها در تلگرام در صورتی امکان پذیر بود که از چت رمزگذاری شده استفاده می‌کردید. اما در این به روزرسانی جدید برای ios و اندروید امکان حذف پیام‌ها در هر نوع از چت را می‌دهد. زمان حذف اتوماتیک پیام ها رو میشه در هر چت به صورت جداگانه تغییر بدید، می‌توانید برای خذف کردن در بازه زمانی  ۲۴ ساعت تا ۷ روز آن‌ها را تنظیم کنید. البته این روش برای تمام پیام‌ها در دسترس نیست: اگر پیامی رو قبل از فعال کردن این قابلیت فرستاده باشید، حذف نخواهد شد. رقبای تلگرام قبلا این ویژگی رو ارائه داده بودند به طور مثال واتساپ در سال 2020 و سیگنال نیز در سال 2016 این قابلیت رو معرفی کرده بودند.

گیف درباره بروزرسانی جدید تلگرام

عضو گیری بی نهایت گروه ها در بروزرسانی جدید تلگرام

تلگرام همچنین ویژگی محبوب که در نرم افزار (Clubhouse) قرار دارد یعنی تجربه فوری آموزنده صوتی را ارائه می‌دهد. گروهای پخش (Broadcasting Groups) تعداد نامحدودی می‌تواند عضو گیری کنند اما انتشار پست فقط در انحصار ادمین‌ها خواهد بود. از طرف دیگر بروزرسانی جدید تلگرام گفتگویی صوتی برای همه افراد در گروهای پخش آزاد است و می‌توانند استفاده کنند در واقع تلگرام فکر می‌کند این یک ویژگی ایده آل برای گروهای پخش می‌باشد، که کاربران می‌توانند مصاحبه‌های اختصاصی، اخبار و یا صحبت‌های معمول را دنبال کنند.

برای انحصاری نگه داشتن این گروه‌ها (یا رشد سریع آن‌ها) تلگرام از لینک‌های دعوت دارای قابلیت انقضا استفاده می‌کند تا بعد از رسیدن به تعداد معینی از کاربران، یا مدت زمان مشخصی و یا هر دو، به صورت خودکار لینک منقضی شود. ادمین‌های گروه می‌توانند موضوعات خصوصی را با مدیریت افراد عضو شده، خصوصی‌تر نگه دارند.

چطور نام کاربری فیس‌بوک را تغییر دهیم
>

 

لینک‌های دعوت دارای قابلیت انقضا در تلگرام

بسیاری از کاربران واتساپ به دلیل نگرانی از اینکه فیس بوک پیام‌های آنها را می‌خواند، حساب های خود در واتساپ بسته و به تلگرام پیوسته‌اند. در بروزرسانی جدید تلگرام گسترش ویژگی‌های حریم خصوصی مانند حذف خودکار پیام‌ها راه خوبی برای تلگرام برای رفع این نگرانی‌ها به نظر می‌رسد. اما حتی با وجود این گزینه های جدید حریم خصوصی، تلگرام هنوز ویژگی را که بسیاری از کاربران انتظار دارند (چت رمزگذاری شده end to end) را ارئه نمی‌دهد.

تصویر بروزرسانی جدید تلگرام

نظر شما در مورد بروزرسانی جدید تلگرام چیست؟ با ما در میان بزارید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *