0

کوادکوپتر اول شخص DJI مدل hands-on وارد بازار شد

کوادکوپتر اول شخص

کوادکوپتر اول شخص DJI مدل hands-on : یک پهپاد اول شخص که لذت فیلم‌برداری۴k  را برای شما به ارمغان می‌آورد

در این مقاله می خواهیم شما را با کوادکوپتر اول شخص آشنا کنیم.پس با سایت جی تیک نیوز همراه باشید

کوادکوپتر اول شخص (کوادکوپتر مسابقه‌ای) از ماه‌های گذشته تابه‌حال،حدس و گمان‌های مختلفی به همراه داشته و احتمالاً تیزر اولین پهپاد اول شخص را در طول این مدت دیده‌اید. بالاخره این محصول نیز به بازار آمد.

اگر بخواهم صادق باشم، من این رنگش را بیشتر دوست دارم

کوادکوپتر اول شخص

و حالا، احتمالاً با خود فکر می‌کنید که آیا مسابقات کوادکوپترهای اول شخص در سنگاپور فعالیت می‌کنند تا از این محصول به صورت مناسب حمایت شود؟ ظاهراً کوادکوپترDJI  فکر آن را کرده است.

این محصول تنها یک کوادکوپتر اول شخص نیست. این محصول یک پهپاد بوده که قدرت و مانور کافی برای حرکت دارد، اما از آن می‌توان به‌عنوان یک هلی شات استاندارد مانند مدل‌های ماویک برای فیلم‌برداری نیز استفاده کرد. در واقع، DJI دارای سنسور های تشخیص برخورد از جلو و سنسور تشخیص عمق از طریق مادون‌قرمز (ToF camera) می‌باشد. حتی دارای دکمه‌ی ترمز اضطراری و معلق ماندن روی هوا نیز می‌باشد تا این پهپاد بتواند ادعا کند که در ۲ ثانیه سرعت خود را از ۷۲ کیلومتر بر ساعت به صفر می‌رساند.

 

دو سنسور تشخیص مانع در جلو که ۵۶ درجه‌ی افقی و ۷۱ درجه‌ی عمودی را پوشش می‌دهد.

کوادکوپتر اول شخص

 

سنسور های تقویت دید و مادون قرمز

کوادکوپتر اول شخص

این پهپاد اول شخص دارای ۳ حالت می‌باشد: حالت نرمال، حالت اسپرت و کنترل دستی. در حالت نرمال، نهایت سرعت به ۱۵ متر بر ثانیه در حالت پرواز و ۸ متر بر ثانیه در حالت صعود محدود می‌شود. حالت نرمال، تنها حالتی است که سنسورهای تشخیص اشیا به خلبان هشدار داده و به صورت خودکار سرعت پهپاد را در هنگام نزدیکی به اشیا کم می‌کند.

در حالت اسپرت، سنسور تشخیص اشیا در جلو غیرفعال می‌گردد اما سنسورهای زیرین برای معلق ماندن در هنگام فرود یا صعود به شما کمک می‌کند. نهایت سرعت در این حالت به ۲۷ متر بر ثانیه در حالت پرواز، ۱۵ متر بر ثانیه در حالت صعود و ۱۰ متر بر ثانیه در حالت فرود افزایش یافته است.

دستگاه های تصفیه کننده هوای دایسون رونمایی شد!
>

اگر به توانایی خود اعتماد دارید می‌توانید این پهپاد را به حالت دستی تنظیم کنید. در این حالت، تمام تجهیزات ایمنی این پهپاد غیرفعال شده و نهایت سرعت نیز به ۳۹ متر بر ثانیه افزایش می‌یابد (۱۴۰ کیلومتر بر ساعت) و هیچ محدودیت در زمان سرعت فرود یا صعود وجود ندارد. در حالت دستی، این کوادکوپتر اول شخص سرعت خود را در ۲ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند تا به شما این هشدار را بدهد که در هنگام سرعت پلک نزنید.

 

دوربین ۴k/60 تعبیه شده

کوادکوپتر اول شخص

به دلیل این‌که این پهپاد برای استفاده‌ی گروه‌های مختلفی قرار بگیرد، به تجهیزاتی مجهز شده تا با دیگر پهپاد ها قابل مقایسه نباشد. برای مثال، این پهپاد دارای دوربین باکیفیت K/60fps4، سنسور ۱ / ۲٫۳-inch 12MP و لنزی با پوشش ۱۵۰ درجه می‌باشد. این دوربین قابلیت ضبط ۱۲۰ مگابیت بر ثانیه را با بالاترین بیت ریت و پوشش H.265/HEVC را دارد. این دوربین بر روی محور اصلی نصب‌شده و تصاویر را با تکنولوژی RockSteady EIC بدون لرزش و با پایداری ضبط می‌کند.

این پهپاد دارای یک باتری بسیار بزرگ ۲۲٫۲ ولت با حجم ۲۰۰۰ میلی‌آمپر می‌باشد. این پهپاد با باتری خود، قادر به ۲۰ دقیقه پرواز و ۱۶ دقیقه در حالت معلق می‌باشد. باتری این محصول به تنهایی ۲۹۵ گرم وزن دارد که یک‌سوم وزن کلی پهپاد (۷۹۵ گرم) را دربر می‌گیرد.

ابتدا شما باید در سازمان هواپیمایی کشور سنگاپور، پهپاد خود را قبل از پرواز ثبت‌نام کنید. اما هیچ نیازی به گذراندن کلاس برای گرفتن گواهی ندارد. فقط لازم است که ۱۵ دلار خرج یک برچسب کنید و از پهپاد خود لذت ببرید.

  باتری بسیار بزرگ این پهپاد

کوادکوپتر اول شخص

با ارائه‌ی این کوادکوپتر اول شخص، کمپانی DJI، این هدایت‌گر حرکتی با یک دست و عینک اول شخص FPV Goggles V2 را نیز ارائه داده است. این پهپاد به تکنولوژی OccuSync 3.0 مجهز شده است. در مقایسه با سری قبلی این تکنولوژی، تکنولوژی OccuSync 3.0 برد یکسان ۱۰ کیلومتری دارد اما بیت ریت آن از ۴۰ مگابیت در ثانیه به ۵۰ مگابیت در ثانیه رسیده است. همچنین سرعت عکس عمل به ۲۸ میلی‌ثانیه کاهش یافته است (۴۰ میلی‌ثانیه در حالت باکیفیت).

بازار پوشیدنی‌ها را در تعطیلات، اپل در اختیار داشته است
>

به‌هرحال کیفیت در عینک اول شخصp 810 است. برخلاف دیگر پهپاد ها، این کواکوپتر اول شخص فیلم‌برداری زنده را در گوشی‌های هوشمند ساپورت نمی‌کند و نرم‌افزار DJI Fly تنها برای جفت شدن و راه‌اندازی پهپاد ساخته‌شده است. اگر می‌خواهید در هنگام پرواز، فاصله پهپاد تا زمین را مشاهده کنید، باید از عینک استفاده کنید.

 

کنترل‌کننده‌ی استاندارد که با این پهپاد می‌آید

کوادکوپتر اول شخص

و حالا قرار است که من تنها با هدایتگر استاندارد این پهپاد پرواز کنم که همان سایز را دارد و حس در دست گرفتن مدل Mini 2 را می‌دهد. تفاوت آن‌ها بیشتر از دکمه‌ها، سوییچ‌های تغییر حالت، دکمه‌ی فعال کردن ترمز اضطراری و برگشت به خانه است.

 

قسمت جلویی هدایتگر، به زیبایی طراحی شده است تا با استفاده از عینک در حین پرواز، عضلات دست شما در هنگام زدن دکمه، سریع‌تر از ذهن شما دستور دهند.

کوادکوپتر اول شخص

 

هدایت‌گر جدید و بهینه که به شما این امکان را می‌دهد تا با یک دست، کنترل پهپاد را در دست بگیرید.

کوادکوپتر اول شخص

در حالت نرمال، کوادکوپتر اول شخص در حال پرواز هیچ زحمتی نداشته و به راحتی پرواز با مدل ۲۵۰ گرمی Mini 2 می‌باشد. در حقیقت به دلیل این که این پهپاد دارای سنسور تشخیص اشیا در جلو می‌باشد، پرواز ایمنی را ارائه می‌دهد. این در حالی است که مدل Mini 2 هیچ سنسور تشخیص مانعی ندارد.

در حقیقت اگر این محصول را بعد مدل Mini و یا Mini 2 خریداری می‌کنید و به پرواز با سنسور های تشخیص مانع عادت ندارید، پرواز با کوادکوپتر اول شخص در حالت اسپرت همانند پرواز با مدل توربو شارژ دار Mini 2 می‌باشد. من تا به حال تجربه‌ی پرواز با این کوادکوپتر اول شخص را در حالت دستی نداشتم پس نمی‌توانم راجع به آن با شما صحبت کنم.

ربات هوشمند تسلا رونمایی شد
>

اخطار در مورد عینک اول شخص FPV Goggles V2، گاهی افراد ممکن است فکر کنند که شما از عینک ذخیره‌ی اطلاعات روی صورت خود استفاده می‌کنید.

 

به دلیل این که کمپانی DJI هیچ برنامه‌ای برای فعال کردن نمایش زنده در گوشی هوشمند از طریق نرم‌افزار DJI Fly را مثل مدل ماویک یا مینی ۲  ندارد، پرواز با کوادکوپتر اول شخص با دید بصری می‌تواند مشکل باشد. اگر چه این پهپاد یک تازه کار صمیمی بوده و برای دو هدف به عنوان پرواز عادی و عکس برداری هوایی ساخته شده است، اما شما مجبورید که پول بیشتری برای خرید عینک داده تا این پهپاد را کنترل کنید، در غیر این صورت پرواز با چشمان یسته را تجربه خواهید کرد.

در فیلم برداری زنده در هنگام استفاده از عینک در حالت نرمال، خطای بصری وجود دارد. این مشکل گهگاهی در نویز های دیجیتال نمایان می شود. با این که عینک Goggles V2 یک بخش مهم از کوادکوپتر است و از تکنولوژی جدیدتر OccuSync 3.0، تصویر با بیت ریت بالا تر و تاخیر کم تری برخوردار می باشد، پخش زنده تاخیری نداشت، اما کیفیت تصویر به واضحی چیزی که انتظار داشتم نبود. من این مشکل را با مدل Mini 2 و با گوشی iPhone 12 در نرم افزار DJI Fly نداشتم.

کوادکوپتر اول شخص DJI FPV (پهپاد+ هدایتگر استاندارد) در حال حاضر به قیمت ۱۰۹۹ دلار استرالیا و همچنین عینک Goggles V2 نیز به صورت جداگانه به قیمت ۸۹۹ دلار استرالیا فروش می رسد. شما می توانید پک کامل کوادکوپتر FPV Combo را به قیمت ۱۶۹۹ دلار استرالیا خریداری کنید. هدایتگر حرکتی جدید نیز یک خرید مستقل به قیمت ۲۱۹ دلار استرالیا می باشد.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *