0

کوالکام دلیل افزایش دیوانه وار گوشی های هوشمند

کوالکام

کوالکام مسئول افزایش قیمت دیوانه وار گوشی‌های هوشمند است. ابهام و تردیدی در ذهن کسی وجود ندارد که کوالکام کم‌وبیش پیشرو درساخت چیپست‌های گوشی هوشمند و مودم‌ها است.

کوالکام دلیل افزایش دیوانه وار گوشی های هوشمند

 

ابهام و تردیدی در ذهن کسی وجود ندارد که کوالکام کم‌وبیش پیشرو درساخت  چیپست‌های گوشی هوشمند و مودم‌ها است. تقریباً تمام سازنده های تلفن های هوشمند چیزی که متعلق به این شرکت هست استفاده می‌کنند، از تراشه‌های تلفن هوشمند گرفته، یا مودم ۵G یا برخی دیگر از مؤلفه و حق امتیازهای دیگر، که تمام این موارد از تولیدات این شرکت است.

کوالکام

 

اتحادیه شکایت علیه کوالکام ادعا می‌کند که این شرکت، در حال نقض قوانین ضد انحصاری بوده است. آن‌ها ادعا می‌کنند که دلیل این کار شرکت، تسلط به جواز ثبت اختراع و بازارهای پردازنده است، آن‌ها همچنین هزینه‌هایی را به شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ تحمیل می‌کنند را  افزایش داده‌اند، که این کار فشار را به مصرف‌کنندگان انتقال می‌دهد، درنتیجه تلفن‌های ما از سال‌های دیگر گران تر می‌شود.

اگر این دادخواست موفقیت‌آمیز باشد، کوالکام مجبور به پرداخت بیش از ۶۰۰ میلیون دلار خسارت می‌شود، که هر فردی که از سال ۲۰۱۵ صاحب گوشی آیفون یا سامسونگ است، ۲۴ تا ۴۲ دلار تعلق می‌گیرد.

این شرکت از همان ابتدا ادعاهای مطرح‌شده علیه خودش را رد کرد، و این امر به دادخواست ارائه شده توسط FTC  در سال ۲۰۱۷ بود که درنهایت به نفع آن‌ها رد شد.

باید گفت که اعتماد کردن به یک شرکت برای ساخت قطعات اشتباه است وشرکت های دیگر سعی کرده‌اند که از این کار فاصله بگیرند، به همین دلیل است که شرکت‌هایی مانند اپل،سامسونگ و هوآوی خودشان در حال ساخت چیپست‌ها و تراشه و درحال ‌توسعه فناوری موبایل خوشان هستند.

تراشه گوشی پیکسل 6، توسط شرکت سامسونگ برای گوگل ساخته می شود.
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *