0

Reels قابلیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۱

قابلیت Reels

ریلزریلز (Reels) یکی از دسترسی های جدید اینستاگرام، برای کاربران آن در دسترس قرار گرفت. این اپلیکشن در رقابت با تیک‌تاک امکان به اشتراک گذاشتن کلیپ‌های کوتاه ۳ تا ۱۵ ثانیه‌ای با دسترسی خاص و شرایط ویژه امکان‎پذیر می‏کند.

 با اوج گرفتن محبوبیت تیک تاک، اینستاگرام با ابزار جدید خود یعنی ریلز، سعی دارد؛ همچنان کاربران خود را راضی حفظ کنند.  بعد از دسترسی جدید ریلز اینستاگرام، رقابت سرسختانه‏ای برای تیک تاک و این پلتفرم شروع شد. اگر با تیک تاک کار کنید؛  حتما دیده‌اید که ویدئوهای کوتاه را ثبت و نمایش ‎می‎دهد. این پلتفرم که به سرعت در میان جوانان و نوجوانان محبوبیتش زیاد شد،حالا محبوبیتش توسط قابلیت ریلز اینستاگرام کمی متزلزل گردید.

قابلیت ریلز (Reels)  با قابلیت اشتراک‏گذاری ویدئو در محیط گسترده اکسپلور کاربران زیادی را جذب کرد.

قابلیت Reels

دسترسی ریلز در واقع یک ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای برای کاربر ایجاد می‏کند؛ که شباهت زیادی به استوری اینستاگرام نیز دارد. شما می‌توانید با دوربین اینستاگرام کلیپ‌های ویدئویی ثبت و ضبط کنید و با افکت‌های واقعیت افزوده و موزیک دلخواه آن را نیز در کنارش منتشر کنید.  در واقعی یکی از ویژگی‌های اصلی Reels امکان آهسته کردن ویدئو مشابه تیک تاک خواهد بود.

این امر برای حفظ جایگاه اینستاگرام در بین کاربران خواهد بود. شاید برای شما نیز سوال شود که بین این دسترسی با استوری های اینستاگرام چه تفاوتی وجود دارد؟

تفاوت استوری و قابلیت Reels در اینستاگرام

بزرگ‌ترین تفاوت استوری و ریلز به نحوه به‌اشتراک‌گذاری محتوا در این دو نمونه دسترسی برمی‎گردد. وقتی یک ویدئو با قابلیت ریلز ضبط و به اشتراک می‎گذارید؛  این ویدئو به صورت خودکار در بخش جدید Reels اکسپلور اشتراک گذاشته خواهد شد.  با این‌حال می‌توانید آن را مشابه IGTV در صفحه خودتان نیز به سیو و اشتراک بگذارید.  تمامی ریل‌هایی که می‌سازید در بخش خاصی از پروفایلتان درست مثل IGTV  قابل مشاهده برای دنبال کنندگان شما خواهد بود.

نحوه ایجاد امضا الکترونیکی در جیمیل
>

قابلیت ریلز

راهنمای مرحله ای اشتراک گذاری ویدئو با استفاده از ریلز اینستاگرام

  • برنامه را بر روی گوشی نصب و آنرا فعال کنید.
  • آیکونی که بر روی سمت راست پایین صفحه می بینید؛ ضربه بزنید.
  • در پایین صفحه روی Reels ضربه بزنید که در کنار گزینه‌های Live و Story قرار دارد. اگر عبارت Reels را مشاهده نمی‌کنید باید اپلیکیشن را به جدیدترین نسخه آپدیت کنید.
  • درقسمت سمت چپ نمایشگر، مجموعه‌ای متنوع از امکانات را می بینید. برای مثال اگر روی دکمه Audio ضربه بزنید، می‌توانید موسیقی مورد نظر خود را انتخاب و به کلیپ کوتاه نیز اضافه کنید. امکان تغییر سرعت پخش و استفاده از جلوه‌های بصری مختلف هم برای کاربران وجود دارد.
  • حالا در این مرحله، شما آماده ضبط ویدئو خواهید بود ۱- روی دکمه Record ضربه بزنید و نگه دارید. وقتی دکمه را رها کنید، ضبط متوقف می گردد.
  • ۲- روی دکمه Record ضربه ای بزنید. اگر روی ضبط ضربه زده و سپس رها شود، ضبط ادامه پیدا می‌کند تا مجددا برای توقف روی همان دکمه کلیک کنید.
  • ۳- روی دکمه Timer در سمت چپ نمایشگر ضربه بزنید و مدت زمان ضبط را موردنظر قرار بدهید. سپس روی Set Timer کلیک کرده و وقتی روی دکمه Record ضربه بزنید، تایمر به صورت معکوس روی نمایشگر نمایش داده می شود.
  • کاربران می‌توانند زمان ۱۵ ثانیه را به صورت قطعات جدا از هم ضبط کنند. در واقع امکان توقف و سپس ضبط مجدد تا پایان ۱۵ ثانیه نیز برای کاربران دیده می شود.
  • اگر نگران ویدئوی خود هستید؛ این امکان برای شما وجود دارد که پیش نمایشی برای خود داشته باشید. با لمس پیکان سمت راست این قابلیت اجرا خواهد شد.
  • برای به اشتراک گذاشتن کلیپ روی Share ضربه بزنید و کپشن ویدیو را وارد کرده و مجددا روی  Share ضربه بزنید.
نحوه ایجاد امضا الکترونیکی در جیمیل
>

Reels

 

تمرکز روی Explore با ریلز

اگر از اپلیکیشن تیک تاک تا امروز کمک گرفته باشید؛ تفاوت اصلی بین این اپ و اینستاگرام در فید اصلی کاربران تیک تاک مشاهده می‏کنید.  در این بخش نیازی به فالویینگ‌ها نخواهند بود؛ بلکه ویدئوهایی را می‌بینید که به‌صورت خودکار در قسمت «برای شما» قابل مشاهده است.

  یک فید شامل استریم نامحدودی از ویدئوهای کوتاه می باشد؛ که تیک تاک را بسیار کاربرپسند می‏کند.

این موضوع برای کاربران تازه اینستاگرام، که به دنبال جذب فالور هستند، دسترسی ریلز جدید،  کار را راحت خواهد کرد. کسانی که با این دسترسی جدید ویدئویی را منتشر کنن، در یک صفحه جدید ان را منتشر خواهد کرد.

 به این ترتیب اینستاگرام سعی می‌کند ضعف اصلی خود یعنی ایجاد یک پلتفرم برای تولیدکنندگان محتوای تازه‌کار را با Reels را از بین ببرد.

این دسترسی کمک می‏کند؛ ویدئوهای خلاقانه و سرگرم‌کننده با میزان تعامل را در صفحه اینستاگرام افزایش داد. این قابلیت اینستاگرام فعلا برای آمریکا و ۵۰ کشور دیگر فعال است.

برای اولین بار این قابلیت در سال ۲۰۱۹ و برای کشور برزیل فعال گردید.  ولی حالا برای کشورهایی مثل کانادا، انگلیس، استرالیا و ژاپن هم قابل دسترس است. ناگفته نماند که این قابلیت هنوز برای کاربران ایرانی فعال نشده است. بسیاری از برندهای بزرگ مانند صفورا و والمارت از این قابلیت استقبال کرده‌اند و گفته‌اند که همزمان با حضور در تیک تاک از این قابلیت اینستاگرام هم استفاده خواهند کرد

برای کاربران ایرانی این دسترسی برای عده ای فعال می‎باشد. اگر برای شما فعال نیست؛ با فیلترشکن آمریکا امکان نصب خواهد بود.

نحوه ایجاد امضا الکترونیکی در جیمیل
>

ریلز

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *