0

نقص ایمنی در خودرو های تسلا

نقص ایمنی در خودرو های تسلا

نقص ایمنی در خودرو های تسلا

گزارش ها حاکی از آن است که یک خودروی تسلا در تست ایمنی سیستم رانندگی خودکار خود موفق نبوده است. این امر پس از یک حادثه مرگبار که چند روز پیش در تگزاس رخ داد مورد بحث قرار گرفت. ما در ادامه این مقاله به بحث در رابطه با نقص ایمنی در خودرو های تسلا صحبت خواهیم کرد. با جی‌تک‌نیوز همراه باشید.

اخیراً، سازمان ” Consumer Reports” متخصص در آزمایش خودرو، آزمایشی را برای اطمینان از ایمنی سیستم رانندگی خودکار در “تسلا” مدل Y انجام داد.

در این زمینه، سازمان ماشین به صورت آزمایشی تست‌هایی را انجام داد که ببیند آیا واقعاً بدون این که فردی روی صندلی راننده باشد این سیستم درست کار میکند یا خیر.

این سازمان با بستن کمربند ایمنی راننده، باز نکردن درب کناری راننده در حین آزمایش و استفاده از وزنه برای شبیه سازی فرمان خودرو، توانست ماشین “تسلا” را مورد آزمایش قرار دهد تا بدون فردی پشت فرمان کار کند.

نقص ایمنی در خودرو های تسلا

 

 

نظرجیک فیشردرموردنقص ایمنی در خودرو های تسلا

“جیک فیشر” در رابطه با نقص ایمنی در خودرو های تسلا گفت: “ماشین در یک مسیر نیمه مایل از خط ما بالا و پایین می‌رفت، بدون اینکه هرگز نشان دهد که کسی در صندلی راننده نیست و سیستم متوجه نبود که کسی وجود ندارد”

وی گفت: فهمیدیم فریب دادن سیستم تسلا بسیار آسان است و دارای نقض امنیتی و ایمنی است و اینها به وضوح مشخص شد.

یک هفته پیش، پلیس تگزاس اعلام کرد که پس از برخورد یک خودرو، دو مرد کشته شده اند.

به‌زودی شاهد پرواز اولین خودروی پرنده خواهیم بود
>

بر اساس اطلاعات، خودروی “تسلا مدل S 2019” با سرعت بالایی در حال حرکت بود و نتوانست داخل یک پیچ خود را کنترل کند و پس خارج شدن از جاده با یک درخت برخورد کرد. و بعد از آن آتش گرفت.

پس از اطفا حریق، دو سرنشین داخل ماشین بودند، یکی از آنها در صندلی سرنشین جلو و دیگری در صندلی عقب. به گزارش رویترز، این دو قربانی در متولدین سالهای ۱۹۶۲ و ۱۹۵۱ بودند.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در مورد این حادثه و نقص ایمنی در خودرو های تسلا گفت: “سیستم رانندگی اتوماتیک برای کار به خطوطی نقاشی شده احتیاج دارد”، خاطرنشان کرد که “تصادفی که در تگزاس اتفاق افتاد به این دلیل بود که جاده‌ای که در آن بودند هیچ خطوط رسم نشده بود”. با این حال، مقامات آمریکایی اظهار داشتند که “این حادثه به دلیل عدم حضور راننده در صندلی خود بوده است.”

نقص ایمنی در خودرو های تسلا

 

ایلان ماسک همچنین گفت که “سوابق داده‌های بازیابی شده از تصادف نشان می‌دهد که آن موقع سیستم رانندگی خودکار فعال نشده است”، در حالی که آزمایشات نشان داد که سیستم می‌تواند بدون اطلاع راننده به طور غیر منتظره متوقف شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *