0

متوقف شدن سیستم عامل Windows 10X توسط ماکروسافت

Windows 10X

گزارش‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت تصمیم گرفته است به‌جای آپدیت ویندوز ۱۰ ، تلاش‌های خود را برای سیستم‌عامل جدید خود به نام Windows 10X را انجام دهد اما به دلایلی ماکرو سافت قصد دارد سیستم‌عامل جدید خود را به عقب بیندازد.با جی تک نیوز همراه باشید.

 

بیشتر از ۱۰ سال است که ماکروسافت در تلاش است تا نسخهٔ کامل و بهتری از سیستم عامل را وارد بازار کند اما ظاهراً نتوانسته این موضوع را به نحو احسن انجام دهد.

ماکروسافت قصد داشت ویندوز ۱۰ ایکس را نسخه‌ای ساده‌تر و همچنین سبک‌تر ویندوز را ارائه دهد.

Windows 10X

ویندوز ۱۰ ایکس قرار بود به‌عنوان رقیب اصلی سیستم‌عامل chrome os طراحی شود که شامل رابطهٔ کاربری ساده و همین‌طور دارای نوار چند وظیفه‌ای، برنامه‌های اختصاصی از جمله امنیت بالا عرضه شود.

همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم هدف کلی ماکروسافت از این نسخه، ساده‌تر کردن ویندوز بود، ماکروسافت همیشه به Chromebook به‌عنوان یک رقیب و همین‌طور یک تهدید جدی در بازار نگاه کرده است.

گفتنی است در طی سالیان گذشته تقاضای ویندوز به‌جای Chromebook بسیار زیادتر شده است.

 

طبق گفتهٔ ماکروسافت، ۱٫۳ میلیارد دستگاه ویندوز ۱۰ فعال است و همین امر باعث شده تا ماکروسافت به فکر ارتقا و بهبود این سیستم‌عامل به‌جای ارائهٔ جدید سیستم‌عامل خود شود.

 

در به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ که در ماه اکتبر صورت می‌گیرد انتظار می‌رود که این غول نرم‌افزاری از آیکون‌های جدیدی در این به‌روزرسانی استفاده کند و از همه مهم‌تر قصد دارد رابط کاربری سیستم‌عامل ۱۰ و ایرادات دیگری مانند: پشتیبانی صوتی بلوتوث، اضافه‌کردن ویژگی Xbox Auto HDR  و غیره را بهبود بخشد. این تغییرات هنوز رسماً اعلام نشده است و ممکن است ماکروسافت تغییرات دیگری را در اولویت قرار دهد.

تلگرام با ویژگی جدید به رقابت با کلاب هاوس می‌رود
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *