0

ربات هوشمند تسلا رونمایی شد

tesla-android،ربات هوشمند تسلا

نمونه اولیه ربات هوشمند  تسلا به نام (اندروید) در سال ۲۰۲۲ می‌آید تا شغل شما را بگیرد

تسلا در حال ساخت ربات هوشمند اندرویدی است که به معنای واقعی کلمه شغل شما را می‌گیرد

تسلا که قبلاً هوش مصنوعی را در داخل وسایل حمل‌ونقل الکتریکی محبوب خود داشت وارد جنبه دیگری از این دانش شد. روز پنجشنبه در پایان همایش هوش مصنوعی تسلا، کمپانی تمامی حضار را با رونمایی ازربات هوشمند تسلا به نام  اندروید  شگفت‌زده کرد.

مدیر تسلا ایلان ماسک می‌گوید اندروید انسان‌نما طراحی شده تا در دنیایی کار کند که برای انسان و توسط انسان ساخته شده است.

این اندروید باید وظایفی را به عهده بگیرد که خطرناک، کسل‌کننده یا تکراری قلمداد می‌شوند. قد ربات هوشمند تسلا ۱۷۶ سانتی‌متر و وزن آن ۵۶ کیلوگرم خواهد بود. سر ربات به‌عنوان یک نمایشگر برای نمایش اطلاعات عمل خواهد کرد این دستگاه همچنین دارای ۸ دوربین می‌باشد. ماسک اشاره کرد برنامه‌ریزی هوش مصنوعی در ربات اندروید تسلا یک افزونه از هوش مصنوعی در ماشین‌های این شرکت می‌باشد که او با نام “روبات‌های اولیه بر روی چرخ ” از آنها یادکرد. ماسک اضافه کرد ربات اندروید از برنامه‌ریزی شبکه عصبی استفاده خواهد کرد تا بتواند وظایفی همچون خرید روزانه از سوپرمارکت را انجام دهد. او اعتقاد دارد تحرک بدنی برای انسان‌ها در آینده یک انتخاب خواهد بود نه یک ضرورت.

البته  ربات هوشمند تسلا می‌تواند تأثیر بسیار بزرگی بر جامعه داشته باشد به‌شرط اینکه در به دست گرفتن شغل‌های انسان‌ها موفق عمل کند. مانند چیزهایی که برای دهه‌ها در فیلم‌ها، داستان‌های تخیلی و نمایش‌های تلویزیونی شاهد بودیم.

پک باتری MagSafe اپل، با گوشی آیفون 12 همراه شد.
>

در خلال رونمایی از دستگاه جدید ماسک گفت: “ربات اندروید تسلا طراحی شده تا صلح‌آمیز باشد” اما اشاره کرد بعضی از افراد ممکن است از وجود چنین دستگاهی ترس داشته باشند. او به شوخی گفت انسان‌ها باید از اندروید پیشی بگیرند و بر آن غلبه کنند. در واقع این یک ترمیناتور (اشاره به شخصیت آرنولد در فیلم ترمیناتور) نیست. (امیدواریم)

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *