0

دوربین داخلی خودرو تسلا رفتار رانندگان را پایش می‌کند

دوربین داخلی خودرو تسلا

تسلا در حال بروزرسانی نرم افزار خودروهای برقی مدل ۳ و Y، تسلا از اطلاعات و تصاویر دوربین داخلی خودرو تسلا برای پایش رفتار و پیشگیری از بی‌توجهی راننده، افزایش ایمنی خودرو استفاده می‌کند. جدیدترین اخبار خودرو را با جی تیک نیوز همراه باشید.

در طراحی جدید خودرو‌های تسلا مدل ۳ و مدل Y دارای دوربین‌های در داخل خودرو هستند و هنوز از آن‌ها برای نظارت بر رانندگان با استفاده از سیستم اتوپایلوت استفاده نشده است؛ اما اکنون اوضاع تغییر کرده و این رویه با تغییراتی موجه می‌شود.

دوربین داخلی خودرو تسلا در کجای خودرو است؟

به گزارش سایت carscoops، تسلا در به‌روزرسانی اخیر خود فاش کرد که دوربین داخلی خودرو تسلا در بالای آینه عقب قرار دارد و می‌تواند بی‌توجهی رانندگان را در هنگام کار با اتوپایلوت تشخیص داده و هشدار بدهد. همچنین دوربین از سیستم داده حلقه بسته استفاده می‌کند به این شکل که هر تصویری توسط دوربین گرفته شود، از خودرو بیرون نمی‌روند. علاوه بر این، سیستم نمی‌تواند اطلاعات را در خود ذخیره کند، مگر اینکه خود مشتری اشتراک‌گذاری داده‌ها را فعال نمایند.

بسیاری از تولیدکنندگان اتومبیل از سیستم‌های پیشرفته نظارت بر راننده برای اطمینان از استفاده درست رانندگان از سیستم‌های رانندگی نیمه خودران استفاده می‌کنند، تسلا تنها به حسگرهای موجود در فرمان متکی است که گشتاور را اندازه‌‌گیری می‌کنند. این حسگرها را می‌توان به‌راحتی فریب داد و زمان زیادی است که مدافعان ایمنی از تسلا خواستار اجرای یک سیستم نظارت مناسب شده‌اند.

دوربین داخلی خودرو تسلا

جیک فیشر، مدیر ارشد آزمایش خودرو در Consumer Reports، اخیراً به TechCrunch گفته است:

مؤسسه Consumer Reports در سال‌های اخیر خواهان سیستم‌های کنترل راننده مبتنی بر دوربین برای سیستم‌های خودکار مانند اتوپایلوت تسلا است. سیستم کنونی تسلا برای تشخیص گشتاور روی فرمان نمی‌تواند تشخیص بدهد که راننده به جاده نگاه می‌کند یا نه. اگر کارایی سیستم جدید اثبات شود، می‌تواند از حواس‌پرتی جلوگیری کند و پیشرفت عمده‌ای برای ایمنی خودرو باشد و به‌طور بالقوه باعث نجات جان افراد می‌شود. ما امیدواریم سایر خودروها به‌زودی به‌روزرسانی شوند و مشتاقانه منتظر ارزیابی آن‌ها هستیم.

درسال ۲۰۱۸، ایلان ماسک درخواست مهندسان خود مبنی بر افزودن سیستم پیشرفته نظارت بر رانندگان را رد کرد و ادعا کرد که ردیابی چشم بی‌فایده است.

باید دید دقیقا سیستم کنترل راننده تسلا چگونه کار می‌کند و آیا دقیقا چشم رانندگان را بهتر از وضعیت سر آنها ردیابی می‌کند. در هر صورت، این سیستم نیازی به  نگه داشتن دستان خود روی فرمان و توانایی کنترل در همه زمان‌ها ندارد. سایر خودروسازان مانند جنرال موتورز و همچنین فورد، از سیستم‌های کنترل راننده خود استفاده می‌کنند تا رانندگی بدون دست را در بزرگراه‌های مجزا امکان‌پذیر کنند.

 

نظر شما در مورد قرار دادن دوربین داخلی خودرو تسلا چیست؟ با ما در میان بگذارید

بی ام و با هوش مصنوعی خود تصادفات را ۷ ثانیه قبل از وقوع پیش‌بینی می‌کند
>

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *