0

اخراج دومین زن دانشمند توسط شرکت گوگل اتفاق افتاد

اخراج دومین زن دانشمند توسط شرکت گوگل

اخراج دومین زن دانشمند توسط شرکت گوگل اتفاق افتاد.دانشمندی به نام میچل از کمپانی گوگل اخراج شد. گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد که میچل با انتقال پرونده‌های الکترونیکی به خارج از شرکت، سیاست‌های امنیتی گوگل را نقض کرده است.در این مقاله با جی تک نیوز همراه شوید.

میچل که اخراج خود را در توییتر اعلام کرده به این اتفاق هیچ واکنشی نشان نداده است. روز جمعه، اخراج دومین زن دانشمند توسط شرکت گوگل کلید خورد، این اقدام گوگل باعث ایجاد اختلاف در شرکت و بیان دوباره‌ی حق آزادی علمی و تنوع شد. صحبتی که در دسامبر گذشته به دلیل اخراج پژوهشگر هوش مصنوعی تیمنت گیبرو آغازشده بود.

 

 اخراج دومین زن دانشمند توسط شرکت گوگل

از زمان برکناری تیمنت گیبرو، دانشمندی که به دلیل افشای تعصب در سیستم‌های تجزیه‌وتحلیل چهره به شهرت رسیده است، اقدامات گوگل در سیاست‌های هوش مصنوعی موردتوجه قرار گرفته است.

اخراج تیمنت گیبرو توسط گوگل باعث اعتراض هزاران کارمند شرکت شد. وی و میچل خواستار آزادی علمی و تنوع بیشتر در بین کارکنان جستجوی گوگل شدند و ابراز نگرانی کردند که این شرکت سانسور مقالات منتقد درباره محصولات خود را آغاز کرده است.

علت اخراج دومین زن دانشمند توسط شرکت گوگل

گیبرو گفت که گوگل پس از زیر سؤال بردن دستور صادر شده از سوی مدیریت شرکت برای عدم انتشار مطالعه‌ای مبنی بر اینکه تقلید از زبان می‌تواند به گروه‌های حاشیه‌ای آسیب برساند، او را اخراج کرد. میچل، یکی از نویسندگان این تحقیق، علناً از این شرکت به دلیل اخراج گیبرو و تضعیف اعتبار کار آن انتقاد کرده است.

برای نزدیک به دو سال، این دو دانشمند با همکاری تیم اخلاق هوش مصنوعی که توسط میچل آغاز شد، همکاری داشتند.به گفته یک منبع آگاه دراین‌باره مدیر تحقیقات هوش مصنوعی در گوگل و وکیل این شرکت در جلسه‌ای که باعجله ترتیب داده شده است، روز جمعه باعجله، تیم میچل را از حکم اخراج مطلع کردند. این منبع گفت که توضیحات ساده‌ای در مورد اخراج ارائه‌شده است.

گوشی موبایل آیفون 13 در تاریخ 23 شهریور رونمایی می گردد.
>

این شرکت بیان کرد که برکناری میچل به دنبال توصیه‌های انضباطی توسط بازرسان و کمیته حسابرسی انجام شد؛ و توضیح داد كه تخلفات آن شامل سرقت اسناد محرمانه حساس به مشاغل و داده‌های خصوصی سایر كارمندان است. این تحقیقات از ۱۹ ژانویه آغازشده است.

الکس هانا، یکی از کارمندان گوگل، در توییتر خود گفت که این شرکت علیه میچل و گیبرو که با آن‌ها همکاری نزدیک داشته است یک کمپین افترا راه انداخته است. گوگل از اظهار نظر در مورد نظرات هانا خودداری کرد.

رویترز در ماه دسامبر گزارش داد که گوگل سال گذشته بررسی جدیدی از موضوعات حساس ارائه داده  تا اطمینان حاصل شود که مقالات پژوهشی در مورد موضوعاتی مانند صنعت نفت و سیستم‌های توصیه‌شده برای محتوا ، شرکت را دچار مشکل قانونی نمی‌کند. میچل علناً ​​ابراز نگرانی کرد که این سیاست می‌تواند منجر به سانسور مقالات پژوهشی شود.

گوگل طی جلسه‌ای که روز جمعه برگزار شد ، در یادداشتی به محققان اعلام کرد که در تلاش است تا بررسی قبل از انتشار مقالات را بهبود بخشد ، و همچنین سیاست‌های جدیدی را برای برخورد با کارمندان متخلف در شرکت و ارزیابی مدیران دایر کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *