0

به‌زودی شاهد پرواز اولین خودروی پرنده خواهیم بود

خودروی پرنده

طی اعلام مدیر آژانس هوانوردی اروپا باتوجه‌به پیشرفت چندین شرکت در این قاره در عرصه ساخت خودروی پرنده، این احتمال وجود دارد که اولین تاکسی هوایی تمام الکتریکی در سال ۲۰۲۴ در اروپا شروع به فعالیت بکند. اخبار روز تکنولوژی را با جی تیک نیوز همراه باشید.

جالب است بدانید فیلم (بیلد رانر) که در سال ۱۹۸۲ ساخته شده بود. پیش‌بینی کرده بود که در سال ۲۰۱۹ خودرو‌های پرنده به تولید انبوه می‌رسد و در بزرگراه‌های هوایی در حال رفت‌وآمد هستند. ۳ سال از تاریخ آخرین پیش‌بینی رونمایی از خودروهای پرنده می‌گذرد که دوباره با اظهارنظر مدیر هوانوردی اروپا، همه رو به فکر فروبرده است که آیا این احتمال وجود دارد که ما بتوانیم با خودرو خود پرواز بکنیم؟

بی شک باید ۵ سال دیگر هم صبر بکنیم تا ببینم این اتفاق شگفت‌انگیز رخ خواهد داد یا خیر

خودروهای پرنده در زمان قدیم

نوع طراحی خودروی پرنده در آینده

قطعاً این خودرو شبیه تفکرات کارگردان مشهور انگلیسی آقای ریدلی اسکات نخواهد بود. بیشتر تولیدکنندگان خودروهای هوایی که در اروپا قرار دارند به دنبال این هستند که یک نمونه کوچک با ظرفیت نفرات کمتری تولید بکنند. باید دید که تولیدکنندگان اروپای می‌توانند بعد ساخت ازاین‌دست خودروها نظر بقیه کشور‌های پیشرفته دنیا رو از نظر امنیت پرواز خودرو‌های پرنده جلب بکنند و آنها در بیشتر کشور‌ها به فروش برسانند.

آژانس هوانوردی اروپا نتایج یک نظرسنجی را با ۴۰۰۰ شرکت‌کننده منتشر کرد که نمایانگر رویکرد مثبت شهروندان اروپایی برای تولید تاکسی هوایی بوده است. در حال حاضر تنها شرکتی که به ساخت خودروی پرنده نزدیک‌تر است. شرکتی به نام فولوکپتر می‌باشد که در آلمان واقع شده است، مدیران این شرکت امیدوار هستند اولین خودروی پرنده خود را در سال ۲۰۲۲ رونمایی کند.

خودرو جدید Skoda به نام Fabia
>

 

ماشین پرواز Cezeri

خودرو هوایی Cezeri

هرچند تاکسی‌های هوایی هنوز هم دور از واقعیت به نظر می‌رسند و متعلق به داستان‌های علمی تخیلی می‌باشند، اخرین اخبار خودرو را از جی تیک نیوز دنبال بکنید. نظر شما در این مورد تاکسی هوایی چی هست با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *