0

اتصال ماهواره ای آیفون ۱۳ آیا به رونمایی می رسد؟

آیفون 13

سایت های خبری منتشر کرده اند؛ که گوشی آیفون ۱۳ ، با ایجاد اتصال ماهواره ای آیفون ۱۳ تنها بر شرایط اضطراری متمرکز منتشر می‎شود. این باید به کاربران اجازه دهد تا پیام های متنی را برای اولین شماره گوشی موبایل شما، ارسال کرده و حوادثی مانند تصادفات را در مناطقی که اتصال خط تلفن کم باشد و یا بدون اتصال تلفن همراه دارند گزارش دهند. اخبار موبایل این قابلیت را بسیار پوشش داده است.

اپل اطلاعاتی منتشر کرده است که گوشی آیفون ۱۳ را به اتصالات ماهواره‌ای مجهز می‎کند. اما حالا بلومبرگ گزارشی در این رابطه منتشر کرده است؛   که این اتصالات ماهواره‌ای شاید تنها یک قابلیت محدود باشد و حتی چندان کاربردی هم دارا نباشند.

از قابلیت های  این اتصال ماهواره‌ای به اپراتورهای تلفن‌همراه اجازه فراهم کردن اینترنت پرسرعت را در خارج از مناطق تحت پوشش برای مصرف کنندگان این دسترسی خواهد بود.

اتصال ماهواره ای آیفون 13

البته عده ای نیز گفته اند که این قابلیت فقط برای تماس ضروری استفاده می‎گردد تا در مواقع حساس کاربران را از خطر نشان دهد. اپل با اتصال ماهواره‌ای به کاربران این  پوشش را در اختیار قرار خواهد داد؛ تا در مواقعی که در خطر می باشند و از مناطق تحت پوشش سیگنال تلفن‌همراه دور مانده‎اند؛ به راحتی از طریق تماس اضطراری ماهواره‌ای پیام کمک را ارسال کنند.

مطلب مرتبط: عکس ها و برخی از مشخصات آیفون ۱۳ پرو به بیرون درز کرد.

روش کار اتصال ماهواره ای آیفون ۱۳

ویژگی جدید پیام رسانی اضطراری در برنامه های پیامها در کنار گزینه های استاندارد SMS و iMessage ادغام می‎شود. طول پیامها را محدودتر باید باشد که دو قابلیت باید در نظر گرفته شود؛ طول پیام ها کمتر خواهد شد و البته برخی تماس ها تلفنی نیز با این روش مدیریت خواهند شد.

بررسی گوشی آیفون 12 اپل بهترین آیفون تا سال 2020
>

آیفون ۱۳ می تواند از ماهواره‎های مدار پایین زمین (LEO) پشتیبانی کند و قابلیت اتصال آن را در مناطق با پوشش محدود تقویت کند.

استفاده اپل از ماهواره‎های LEO جایگزینی برای شبکه های ۴G و ۵G نخواهد بود ، اما به کاربران این امکان را می‎دهد تا با دیگران ارتباط برقرار کنند؛ حتی اگر هیچ پوشش فوری اینترنتی وجود نداشته باشد. این امر برای کسانی که در مناطق روستایی هستند یا در نزدیکی ایستگاه های زمینی نیستند بسیار مفید خواهد بود. در حالی که اینترنت پرسرعت با استفاده از ماهواره های LEO نیز امکان پذیر است ، مشخص نیست که آیا این مورد استفاده از اولویت های اپل است یا خیر؟

گوشی آیفون 13

یکی از جدیدترین و مسلماً شناخته شده‎ترین ارائه دهندگان اینترنت مبتنی بر ماهواره LEO در حال حاضر این مورد هستند. این شرکت ادعا می‎کند حداکثر سرعت تا  Gbps1 با تاخیر بین ۲۵ ms و۳۵ ms می‎باشد.

هنوز مشخص نیست که گوشی آیفون ۱۳ از چه ماهواره هایی می‎تواند پشتیبانی کند ، اما اپراتور ارتباطات ماهواره‎ای آمریکایی Globalstar در حال بررسی در رابطه با این موضوع می‎باشد.

گزارش ها نشان می‎دهد؛  که اپل ممکن است این فناوری را به دستگاه های آینده فراتر از تلفن ها ، از جمله خودروها برساند. این که آیا  ماهواره LEO می تواند این مورد را پشتیبانی کند یا خیر؟

 ما برای صحت این ادعا هنوز توصیه می‎کنیم منتظر اعلام رسمی Apple iPhone 13 باشید که ممکن است در ۱۴ سپتامبر منتشر شود. گفته می شود که گوشی آیفون ۱۳ فراتر از علاقمندان به شبکه ، پیشرفت هایی را در نمایش دوربین خود ایجاد می‎کند ، از جمله فوکوس خودکار برای عکاسی فوق عریض که باید در این رابطه بروزرسانی دیده خواهد شد.

اپل از گوشی آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس رونمایی کرد!
>

 

 از قابلیت‎های دیگر این محصول، همچنین یک سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر در زیر یک صفحه نمایش همیشه روشن مورد بحث قرار گرفته است. این صفحه به شما کمک کرد؟

حتی اگر فرض کنیم که سری گوشی آیفون ۱۳ با پیام اضطراری ماهواره‌ای عرضه می گردد؛ به نظر می‌رسد تا سال آینده این قابلیت فعال نمی شود. البته شاید تماس ماهواره‌ای حتی به صورت عمومی عرضه نشوند و یا به طور کل پروژه کنار گذاشته شود. این دسترسی و تمام مشخصات این گوشی موبایل، را باید منتظر رونمایی باشیم.

با این حال، نمی‌توان چندان با قطعیت این اتصال ماهواره ای آیفون ۱۳  را  رد یا تایید کرد و باید منتظر ۲۳ شهریور و رونمایی از این محصول باشیم.

اتصال ماهواره ای

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *